22 października sądy okręgowe w Opolu w  Kielcach wydały postanowienia, w których zakazały P4, operatorowi sieci Play rozpowszechniania reklam promujących usługi telekomunikacyjne, smartfony i inne urządzenia jako już działające w sieci 4G LTE – podał dziś T-Mobile Polska.

„Ogólnopolska  kampania reklamowa Play dotycząca  nowej technologii LTE została uznana za wprowadzającą w błąd odbiorców, ponieważ brak jest w niej rzetelnych i pełnych informacji na temat nowej technologii LTE, w szczególności zakresu jej obowiązywania terytorialnego i czasowego” – czytamy w informacji konkurenta Playa.

„Reklamy Play podają nieprawdziwą informację, że korzystanie z technologii LTE w całej sieci Play jest już możliwe lub będzie możliwe do końca tego roku. Uruchomienie technologii LTE do końca 2013 roku ma nastąpić tylko w 13 miastach w Polsce. Play reklamuje nową technologię w całej Polsce, również w miastach, gdzie usługa na pewno nie zostanie uruchomiona do końca 2013 r.” – podał T-Mobile.

Poprosiliśmy o komentarz P4 i opublikujemy go jak tylko otrzymamy odpowiedź.

Wcześniej sądy wypowiadały się na temat kampanii reklamowej Polkomtela, operatora sieci Plus, którego do sądu podał Orange. W tym przypadku – jak dotąd – wymiar sprawiedliwości opowiedział się jednak po stronie pozwanego.