Stowarzyszenie Sygnał: rośnie liczba pirackich serwisów tv

Od czerwca do września 2013 roku przybyło ich aż 52, a zostało zamkniętych jedynie 20 – podaje walczące z piractwem Stowarzyszenie Sygnał. 90 proc. z nich pobiera za swoje usługi opłaty

Publikacja: 15.10.2013 15:41

Według danych IAB Polska większość internautów ogląda nielegalne wideo w sieci. We wrześniu na pirackie serwisy z materiałami z telewizji odnotowano 10 mln wejść. To dane zgromadzone przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „Sygnał”, które zrzesza m.in. operatorów i nadawców telewizyjnych. Jej członkowie obradowali w ubiegłym tygodniu nad stanem piractwa w Polsce. – Trudność walki z piractwem wynika z prostoty nielegalnego ściągania treści, globalności Internetu i niewystarczających regulacji prawnych. Sprawy dotyczące nielegalnych sieci TV, również tych, których usługi oferowane są w Polsce, podlegają często wielu jurysdykcjom. Próba usunięcia pirackiej strony i doprowadzenia do skazania przestępców odpowiedzialnych za ten proceder, może wiązać się z miesiącami żmudnej, międzynarodowej współpracy pomiędzy firmami i organami ścigania – mówił Mark Mulready, dyrektor ds. bezpieczeństwa z holenderskiej firmy Irdeto (firma specjalizująca się w tworzeniu i oprogramowania, które pozwala chronię treści telewizyjne w sieci, ale też na nich zarabiać).

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić