Stowarzyszenie Sygnał: rośnie liczba pirackich serwisów tv

Od czerwca do września 2013 roku przybyło ich aż 52, a zostało zamkniętych jedynie 20 – podaje walczące z piractwem Stowarzyszenie Sygnał. 90 proc. z nich pobiera za swoje usługi opłaty

Publikacja: 15.10.2013 15:41

Według danych IAB Polska większość internautów ogląda nielegalne wideo w sieci. We wrześniu na pirackie serwisy z materiałami z telewizji odnotowano 10 mln wejść. To dane zgromadzone przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „Sygnał”, które zrzesza m.in. operatorów i nadawców telewizyjnych. Jej członkowie obradowali w ubiegłym tygodniu nad stanem piractwa w Polsce. – Trudność walki z piractwem wynika z prostoty nielegalnego ściągania treści, globalności Internetu i niewystarczających regulacji prawnych. Sprawy dotyczące nielegalnych sieci TV, również tych, których usługi oferowane są w Polsce, podlegają często wielu jurysdykcjom. Próba usunięcia pirackiej strony i doprowadzenia do skazania przestępców odpowiedzialnych za ten proceder, może wiązać się z miesiącami żmudnej, międzynarodowej współpracy pomiędzy firmami i organami ścigania – mówił Mark Mulready, dyrektor ds. bezpieczeństwa z holenderskiej firmy Irdeto (firma specjalizująca się w tworzeniu i oprogramowania, które pozwala chronię treści telewizyjne w sieci, ale też na nich zarabiać).

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl!

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?