Inea, operator z Wielkopolski, wystartowała z usługą telewizji przez Internet (Inea online TV), w której na początek oderuje dostęp do 25 programów telewizyjnych.

Usługa jest dostępna w ramach posiadanej oferty telewizyjnej, bez dodatkowych opłat. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenia z systemem Android (wkrótce również Apple) lub korzystać z portalu www na stronie www.onlinetv.inea.pl. Wśród programów dostępnych online są c lokalne produkcje WTK i LechTV, a także: Eurosport, Eurosport 2 HD, Sundance Channel HD, ale Kino+ HD, Kino Polska, MiniMini+, Nat Geo Wild HD, Discovery Channel, National Geopgraphic Channel, kuchnia+ HD, czy TLC.

Aby korzystać z usługi telewizji online, należy zalogować się do serwisu danymi do eBOA.inea.pl, korzystając z Internetu stacjonarnego operatora – za pośrednictwem kabla lub WiFi. Dla abonentów posiadających dekoder ADB PVR, możliwe jest zlecenie nagrywania wybranej audycji poprzez portal lub aplikację mobilną. Do korzystania z tej funkcjonalności nie jest konieczne używanie Internetu Inea.