[link=http://www.francetelecom.com/en_EN/finance/att00013349/LeProjetVDEF.pdf]Na obszar związany z kadrami we Francji grupa zamierza wydać 900 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat.[/link] 320 mln przeznaczonych zostanie na rekrutację dodatkowych 10 tys. osób, 220 mln euro na dodatkowe benefity dla pracowników, 360 mln na poprawę warunków pracy. Ponadto grupa France Telecom zamierza zainwestować 2 mld euro w rozwój światłowodowej sieci dostępowej we Francji tak, aby do 2015 r. w jej zasięgu znalazło się 40 proc. francuskich gospodarstw domowych. – Grupa utwierdziła się w przekonaniu, że własna sieć telekomunikacyjna, to fundament i przyszłość naszego biznesu – pisze France Telecom w komunikacie prasowym.

Drugi zasadniczy obszar działania, to rozwój w regionie AMEA (Afryka, Bliski Wschód). Na tym obszarze grupa FT chce podwoić przychody (3,5 mld euro w 2009 r.) w ciągu najbliższych pięciu lat. Tutaj głównie zamierza realizować plan podniesienie o 50 proc. liczby klientów: z 200 mln do 300 mln i tutaj będzie koncentrować swojej akwizycyjne wysiłki. Przejęcia znowu mają się stać jednym z filarów strategii.

FT nie odżegnuje się od aktywności na rynkach dojrzałych. Przewiduje tutaj aktywną konsolidację na rynkach, na jakich już operuje, zarównie w segmencie detalicznym, jak instytucjonalnym. Zamierza się jednak kierować restrykcyjnymi kryteriami, a jednym celów akwizycji ma być obrona pierwszej lub drugiej pozycji na rynku.

Na przełomie jesieni i zimy FT przedstawi więcej szczegółów swojej 5-letniej strategii.