Przegląd prasy – środa 27 października

Publikacja: 27.10.2010 08:39

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Polski James Bond będzie nas uczył, kiedy dzwonić pod numer 112[/b]

DB

Porucznik Borewicz znany z kultowego serialu „07 zgłoś się” powraca w nowej roli. Tym razem polski James Bond będzie reklamował alarmowy numer 112 w powiecie bełchatowskim. – Borewicz ma do wypełnienia misję: musi sprawić, aby numer ten przestał być kojarzony z ogólnym telefonem „od wszystkiego” – mówi autor pomysłu, rzecznik starostwa w Bełchatowie Krzysztof Borowski. Sławomir Borewicz, czyli w cywilu aktor, dziennikarz i były poseł Bronisław Cieślak, zgodził się, aby plakaty z jego podobizną zawisły w urzędach, sklepach, szkołach w całym powiecie.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=325157 (dostęp płatny)

[b]Pod koniec roku będzie gorzej[/b]

Michał Fura

Mimo że przed Bożym Narodzeniem TVN i Telekomunikacja Polska ruszą ze wspólną ofertą, wyniki ostatniego kwartału nie będą już tak dobre. – Bardzo silne odbicie rynku w drugim i trzecim kwartale może nie znaleźć kontynuacji w ostatnim. Oznacza to wychłodzenie rynku, biorąc pod uwagę fakt, że po czwartym kwartale wszyscy oczekują dużo wyższej dynamiki – mówił wczoraj Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN. Uspokajał, że nie oznacza to powrotu do spadków.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=325212 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Nowelizacja prawa autorskiego trafi do Trybunału Konstytucyjnego?[/b]

Vadim Makarenko

Grupa operatorów kablowych oraz platform cyfrowych prosi rzecznika praw obywatelskich o zaskarżenie nowelizacji prawa autorskiego do Trybunału Konstytucyjnego. Cyfra+, Cyfrowy Polsat, Grupa TP oraz Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) zrzeszająca operatorów sieci kablowych zwalczają nowelę prawa autorskiego od kilku miesięcy. Teraz popierają je Krajowa Izba Gospodarcza oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,8573595,Nowelizacja_prawa_autorskiego_trafi_do_Trybunalu_Konstytucyjnego_.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Exatel: Popyt na usługi spółki powinien szybko rosnąć[/b]

Urszula Zielińska

– W tym roku inwestycje Exatelu wyniosły jak do tej pory ok. 40 mln zł – powiedział Zdzisław Nowak, prezes spółki. Gros tej kwoty operator (specjalizuje się w obsłudze dużych firm i innych operatorów) przeznaczył na modernizację i rozbudowę sieci w technologii Internet Protocol. – Zakończymy ten projekt w styczniu i w przyszłym roku będziemy dysponowali jedną z najnowocześniejszych sieci szkieletowych w Europie, o przepustowości 40 Gb/s – mówił szef firmy, dla której właściciel – PGE – wybiera inwestora.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/690002_Exatel:_Popyt_na_uslugi_spolki_powinien_szybko_rosnac.html (dostęp płatny)

[b]Apple może przejąć Sony?[/b]

Tomasz Boguszewicz

Branżę technologiczną i inwestorów poruszyła we wtorek pogłoska o możliwym przejęciu japońskiego Sony przez amerykańską spółkę Apple. Żadna z firm oficjalnie nie skomentowała sprawy, ale cena akcji Sony wzrosła o ponad 3 proc.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/689965_Apple_moze_przejac_Sony.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Selekcja w szerokim paśmie[/b]

Katarzyna Latek

W grze o wielkopolską sieć zostało sześć telekomów. Wśród nich: TP, Hawe, Dialog i Inea. Wielkopolska buduje sieć szerokopasmową w nietypowej formie. Samorząd ma spółkę, w której udziały mają objąć inwestorzy branżowi. Właśnie zakończył się pierwszy etap negocjacji. Odpadły trzy telekomy — giełdowa Netia, Telekomunikacja Kolejowa i kojarzone z Zygmuntem Solorzem-Żakiem Aero 2. O akcje Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej (WSS) starają się nadal Telekomunikacja Polska, PBT Hawe (spółka zależna giełdowego Hawe), największa wielkopolska kablówka — Inea, Telefonia Dialog oraz dwie mniejsze firmy — Asta-Net i Promax. Według harmonogramu, umowa inwestycyjna powinna była zostać podpisana do końca września.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=c447daf3-75b8-492e-a88f-631243f0b930&date=2010-10-27 (dostęp płatny)

[b]Z mobilnych mediów korzystamy w domu[/b]

Kamil Kosiński

W sposobie korzystania z mediów mobilnych wiele łączy nas z Francuzami. Zwłaszcza to, że mobilność lubimy w domu. Na zlecenie sieci telefonicznej Orange firma badawcza TNS sprawdziła, jak korzystają z mediów mobilnych Francuzi, Hiszpanie, Brytyjczycy i Polacy. Ujęcie tematu było szerokie: oprócz zwykłego surfowania po internecie uwzględniało korzystanie z telewizji internetowej, radia internetowego, usługi geolokalizacji, gier, plików wideo i muzycznych ściąganych na telefon komórkowy.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=e425bfcf-2e63-4dc8-b724-439562ed7e9c&date=2010-10-27 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]Plotka o przejęciu przez Apple’a[/b]

redakcja

Sony Electronics – spółka, o której się mówi w nowym jorku Nawet ponad 3 proc. zyskiwały w czasie wtorkowej sesji na Wall Street papiery japońskiego koncernu Sony. Zainteresowanie inwestorów pobudziły spekulacje o przejęciu przez amerykański koncern Apple, który na koniec III kwartału dysponował 51 mld dol. gotówki.

http://new-arch.rp.pl/artykul/991385_Plotka_o_przejeciu_przez_Apple%E2%80%99a.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Polski James Bond będzie nas uczył, kiedy dzwonić pod numer 112[/b]

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów