Oznacza to, że ich liczba w stosunku do pierwszego kwartału roku wzrosła o 2 proc. Według Nielsena smartfony zdobędą więcej niż połowę tamtejszego rynku do końca 2011 r.

Z danych zestawionych przez Nielsena wyłania się kilka ciekawych trendów. Jakkolwiek jednym z największych beneficjentów trendu od kilku lat jest [b]Apple[/b] i jego iPhone, a liderem rynku wciąż jest[b] Research In Motion[/b] z BlackBerry, to jednym z najdynamiczniej rosnących uczestników rynku jest [b]Google[/b] i jego system Android.

Szczególnie widać to w zestawieniu komórkowych systemów operacyjnych, które wybierały osoby, które kupiły smartfona w USA w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Na Androida zdecydowało się 27 proc. z nich. Jednocześnie Android jest drugą po iPhone platformą, która generuje największą lojalność użytkowników. Liderem w tej kategorii jest iPhone – prawie 90 proc. jego użytkowników chce w przyszłości pozostać użytkownikiem tego sprzętu. W przypadku Androida ten wskaźnik wynosi 71 proc., a wśród użytkowników BlackBerry – 42 proc.