Tele-Polska Holding poinformował, że jego firma zależna – TelePolska – kupiła od spółki (powiązanej z głównym akcjonariuszem, Piotrem Wiśniewskim – red.) Platinum Project I lokal o powierzchni blisko tysiąca metrów kwadratowych na pierwszym piętrze w Rezydencji Naruszewicza przy ul. Naruszewicza 27, 02-627 Warszawa wraz z miejscami parkingowymi oraz udziałem w prawie użytkowania wieczystego. Zapłaciła za zakupioną nieruchomości 8,8 mln zł, przy czym 6,1 mln zł to środki pożyczone w Alior Banku.

Jedną z form zabezpieczenia kredytu jest poręczenia spółek zależnych: E-Telko, Teltraffic, DID, Mail-Box wraz z oświadczeniami o poddaniu się do egzekucji maksymalnie do dwukrotności kwoty kredytu.

Jak zapewnia Tele-Polska Holding, która dopiero co przeprowadzała publiczną ofertę akcji przekonując inwestorów do wyłożenia blisko 20 mln zł (ostatecznie zebrała niewielką część tej kwoty), środki własne na nieruchomość nie pochodziły z tej emisji.

„Celem nabycia nieruchomości jest zapewnienie powierzchni biurowej grupie kapitałowej Emitenta w związku z dynamicznym rozwojem, a w niedalekiej przyszłości także obniżenie kosztów operacyjnych poprzez przeniesienie części zasobów z dotychczasowej lokalizacji biurowej przy Al. Jerozolimskich 123A w Warszawie do przedmiotowego lokalu” – czytamy w komunikacie.