W przyszłym roku na giełdę może trafić pakiet akcji EE – brytyjskiego operatora komórkowego należącego do France Telecom i Deutsche Telekom – powiedział Gervais Pellissier, wiceprezes grupy FT. Dodał jednocześnie, że aktualni właściciele zamierzają zachować pakiet kontrolny w EE. Według niego ostateczna decyzja o IPO operatora nie została jeszcze podjęta.

Wedle Financial Times wartość rynkowa EE wynosi 10 mld funtów. FT i DT mają w spółce po połowie udziałów. Jak przekonywał Gervais Pellissier wspólnicy nie potrzebują pieniędzy za udziały EE już dzisiaj, ale chcą uzyskać realną, rynkową wycenę spółki na przyszłość.

Od początku bieżącego roku po rynku krążą pogłoski, że na upłynnienie udziałów EE nalega DT, które potrzebuje środków po fiasku sprzedaży T-Mobile USA. FT stanowczo dementowało te informacje. Teraz jednak pojawiają się oficjalne informacje, że możliwa jest sprzedaż części udziałów poprzez giełdę.

Pod koniec października informowaliśmy o grupie Telefoniki, która zdecydowała się na sprzedaż udziałów w swojej niemieckiej sieci O2.