TVP rozmnaża dyrektorów
Kiedy telewizją zaczął kierować Jacek Kurski, na stanowiskach zarządzających pracowało 17 osób mniej niż w tej chwili. TVP tłumaczy, że to przejściowe i część zniknie już w kwietniu tego roku. Z informacji, do których dotarł DGP wynika, że na początku stycznia br. etaty na stanowisku dyrektora lub zastępcy dyrektora w Telewizji Polskiej miało 86 osób. Te dane potwierdziło nam biuro prasowe telewizji. To o 17 więcej niż Jacek Kurski zastał w TVP, gdy objął prezesurę na początku stycznia 2016 r.. Dyrektorów było wtedy w telewizji 38, a zastępców 31.
S. A1, A4
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1099655,tvp-jacek-kurski-nowi-dyrektorzy.html (dostęp płatny)
Netflix rośnie nawet w cieniu skandalu
Po ogłoszeniu wyników za czwarty kwartał 2017 r. giełdowa wycena serwisu z materiałami wideo przekroczyła 100 mld dol.
S. A13
http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1099697,netflix-rosnie-nawet-w-cieniu-skandalu.html (dostęp płatny)
Sprzedawcy elektroniki nieprawidłowo się rozliczają
Osoby oferujące na aukcjach internetowych nowe, nieużywane telefony komórkowe czy tablety nie mogą się rozliczać w procedurze VAT – Marża. Jeżeli będą tak robiły, to powstanie u nich zaległość podatkowa – alarmuje Ministerstwo Finansów w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej. Mimo że resort już pół roku temu ostrzegał sprzedawców przed nieprawidłowymi praktykami, to nadal niewiele się zmieniło.
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1099663,sprzedaz-elektroniki-a-rozliczenie-vat.html (dostęp płatny)
Już niedługo koniec z anonimowością na giełdach krypto walut
Objęcie giełd krypto walut (np. bitcoina, czy litecoina) wymogami określonymi w prawie mającym przeciwdziałać m.in. wprowadzaniu do legalnego obrotu środków płatniczych pochodzących z nielegalnych źródeł – to jeden z celów przyjętego wczoraj przez rząd projektu o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
S. B4
Rząd robi krok wstecz w sprawie RODO
Małe i średnie przedsiębiorstwa jednak nie unikną konieczności informowania swoich klientów o tym, jak przetwarzają dane osobowe. Po tekstach DGP Ministerstwo Cyfryzacji wycofało się z planu całkowitego wyłączenia większości polskich firm z kluczowych obowiązków wynikających z unijnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1099676,beda-zmiany-dla-malych-i-srednich-firm-rodo.html (dostęp płatny)