2 lata ważna będzie przedpłacona karta SIM w sieci PTK Centertel (Orange), jeśli jej użytkownik skorzysta ze startującej 5 października promocji, ogłoszonej w środę przez operatora. Jak zapewnia telekom, skorzystanie z oferty jest bezpłatne: wystarczy wysłać darmowy SMS na odpowiedni numer.Jak podał Orange z promocji mogą skorzystać dotychczasowi i nowi klienci sieci, z wyjątkiem osób korzystających z oferty Zetafon oraz abonentów Orange Ekstra Numeru.

To odpowiedź telekomu na wydłużenie ważności kont kart przedpłaconych przez Polską Telefonię Cyfrową (T-Mobile), których aktywność przedłuża na kolejne 12 miesięcy każde odebrane lub wykonane połączenie. Zmiana metodologii w T-Mobile następuje od 6 października. Dotyczy zarówno TakTaka, jak i Heyah. Jak podekreśla Play w jego sieci liberalne zasady aktywnosci kont obowiązują od chwili uruchomienia oferty Fresh (2009 r.) Ten operator ma jednak w strukturze bazy abonenckiej więcej usług na kartę, niż inni operatorzy.

Działania operatorów (współpracują na niwie joint-venture NetWorks!) oznaczają, że statystyki rynku komórkowego w Polsce mocno się zmienią. Miroslav Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej szacował, że w samym IV kwartale spółce przybędzie około 1 mln użytkowników w segmencie pre-paid.

Zmiany w aktywności kart Orange mogą mieć mniejsze wpływ na statystyki, bo wymagają aktywności ze strony użytkownika (w T-Mobile wystarczy odbierać połączenia). Na koniec czerwca T-Mobile obsługiwał w systemie pre-paid 6,5 mln kart SIM, Orange – 7,57 mln.