Śląska sieć 3S, własność TKP S.A., uruchamia usługi skierowane dla segmentu małych i średnich firm. Będzie je sprzedawać pod marką „3S dla Firm”. W ofercie jest komplet podstawowych usług telekomunikacyjnych. Do tej pory 3S specjalizowały się w hurtowych usługach transmisji danych i dzierżawy łączy dla innych operatorów we własnej, regionalnej sieci światłowodowej.

– Pionem usług dla MSP kieruje Rafał Kulczyna. W chwili obecnej pion liczy 4 osoby. Dodatkowo w 3S zatrudnione są 2 osoby odpowiedzialne za sprzedaż pośrednią, których zadaniem jest pozyskanie kilkudziesięciu partnerów biznesowych – mówi Magdalena Hoffman-Cichoń, rzecznik spółki. 3S nastawia się na zdobycie ok. 1 tys. klientów z segmentu MSP w ciągu czterech lat, czyli do końca 2015 r.

Sieć 3S w rejonie Śląska  Zagłębia i liczy 1300 km. Jak podaje spółka obejmuje swoim zasięgiem 30 miast w regionie. Na razie usługi dla MSP świadczone będą w oparciu wyłącznie o własną infrastrukturę, ale w przyszłości być może również na bazie dostępu regulowanego w sieci Telekomunikacji Polskiej, np. usług WLR.