Przegląd prasy – wtorek 12 lutego

Publikacja: 12.02.2013 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

W przetargu ograniczonym musi następować selekcja wykonawców

Zamówienie dotyczyło dostawy i instalacji przełączników sieciowych. Między innymi ze względu na jego skomplikowany charakter urzędnicy zdecydowali się na przetarg ograniczony, a więc tryb dwuetapowy. O tym, kto zostanie ostatecznie zaproszony do składania ofert, miała decydować ocena spełniania warunku dotyczącego doświadczenia. Każda z firm musiała potwierdzić wcześniejsze wdrożenie rozwiązań sieciowych w minimum 200 lokalizacjach, o wartości inwestycji co najmniej 5 mln zł.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=439716 (dostęp płatny)

Firmy – uważajcie na uzgodnione działania

Jarosław Fidala, associate, Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k.

Każde zachowanie przedsiębiorcy powinno być przedmiotem wnikliwej i kompleksowej analizy pod kątem zgodności z obowiązującymi regułami i zasadami. Pierwszorzędną rolę odgrywają tu zasady prawa antymonopolowego, zakazujące ograniczania konkurencji w drodze m.in. działań uzgodnionych. Polegają one na tym, że przedsiębiorcy, niezależnie od istniejącej między nimi relacji gospodarczej, wspólnie realizują określoną strategię, której cel lub skutek ma wymiar antykonkurencyjny.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=439701 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Spotify od dziś w Polsce. Zapłać i słuchaj, ile chcesz

Tomasz Grynkiewicz

W Szwecji taki abonament pomógł ograniczyć piractwo. Rywale Spotify – Deezer i WiMP – już w Polsce są. – Jakie mamy plany co do liczby użytkowników? Tego zdradzić nie mogę – mówi mi Przemysław Pluta, szef polskiego oddziału Spotify, jednego z najgłośniejszych przedsięwzięć w branży muzycznej w ostatnich latach. Ale dodaje, że – według szacunków Związku Producentów Audio-Video – w Polsce zjawisko tzw. piractwa muzyki dotyczy nawet 9 mln osób. – To jest grupa, którą będziemy przekonywać – twierdzi.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,13386396,Spotify_od_dzis_w_Polsce__Zaplac_i_sluchaj__ile_chcesz.html

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Wielki, odchudzony.Orange na nowo

Magdalena Wierzchowska

Orange Polska przedstawi dziś nową strategię. To ważny moment dla operatora, który boryka się ze stagnacją na rynku i powinien pokazać akcjonariuszom, że ma pomysł na rozwój. W kilku źródłach usłyszeliśmy, że spółka planuje dużą reformę wewnętrznej struktury, w tym integrację pomiędzy stacjonarną Telekomunikacją Polską a PTK Centertelem, komórkowym ramieniem grupy. Ten ostatni ma zniknąć z rynku. Integracja pomiędzy tymi dwoma podmiotami postępowała od rebrandingu komórkowej Idei na Orange 12 lat temu. Coraz więcej funkcji komórkowego Orange’a było przejmowanych przez TP. Po ubiegłorocznym rebrandingu całej grupy na pomarańczowo spółka najwyraźniej postanowiła postawić kropkę nad „i”.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=141371# (dostęp płatny)

Apple pracuje nad iWatchem

TR

Szczegóły nowego przedsięwzięcia pozostają tajemnicą. Nie podano daty debiutu urządzenia ani jego specyfikacji. O iWatchu wiemy jedynie, że będzie on wykonany ze zaokrąglonego szkła, które pozwoli na dokładne dopasowanie zegarka do nadgarstka.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=141435# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Elastyczny zegarek od Apple’a

Piotr Kościelniak

Apple eksperymentuje z zupełnie nowym urządzeniem. Ma to być zegarek z elastycznym lub wygiętym wyświetlaczem. Informują o nim niezależnie od siebie „Wall Street Journal” i „New York Times”. Według informacji gazet Apple już przedstawił plany tego urządzenia swojemu dostawcy – chińskiemu Foxconnowi. Nad szkłem dającym się w pewnym zakresie wyginać pracuje również Corning – wytwórca Gorilla Glass, szklanej powłoki zabezpieczającej m.in. ekrany iPhone’ów. Według „Wall Street Journal” zegarek ma mieć „pewne funkcje smartfona”. Gazety nie zdradzają źródeł tych informacji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1179921-Elastyczny-zegarek-od-Apple%E2%80%99a.html (dostęp płatny)

Mniej miliardów na Internet

Urszula Zielińska

Zamiast 9,2 mld euro specjalne narzędzie przygotowane przez unijną komisarz Neelie Kroes do wspierania cyfrowych usług w Europie będzie miało wartość 1 mld euro. – Taka mała suma nie zostawia miejsca na inwestycje w sieci szerokopasmowe – napisała na blogu Kroes. Jej zdaniem 1 mld euro wystarczy na usługi elektronicznych rozliczeń i fakturowania, które wspierają powstanie jednolitego cyfrowego rynku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1179935-Mniej-miliardow-na-Internet.html (dostęp płatny)

Nie lejmy łez nad funduszami

Łukasz Dec

Polska zawdzięcza część powodzenia gospodarczego napływającym do naszego kraju i do naszych firm euro. Dopiero za jakiś czas przekonamy się jednak, na ile efektywnie zostały wykorzystane te pieniądze. Czy to były ryby, któreśmy szybko zjedli, czy wędki, dzięki którym będziemy wyciągać coraz większe sztuki. Dlatego trudno dziś ocenić skutki obcięcia środków na fundusz Connecting Europe Facility.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1179929-Nie-lejmy-lez–nad-funduszami.html (dostęp płatny)

Polisy coraz bardziej mobilne

Zuzanna Reda-Jakima

Nowoczesne technologie i aplikacje mają zachęcić klientów do kupna ochrony ubezpieczeniowej. Aviva wprowadziła pierwszą na polskim rynku bezpłatną aplikację na Android umożliwiającą szybki zakup ubezpieczenia podróżnego. Całość, włącznie z płatnością, według firmy zajmuje 2 minuty. Dodatkowo aplikacja przypomina o możliwości zawarcia ubezpieczenia na podstawie lokalizacji GPS, gdy klient znajduje się w okolicach lotniska lub przejścia granicznego.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1179964-Polisy-coraz-bardziej-mobilne.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

W przetargu ograniczonym musi następować selekcja wykonawców

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?