Urszula Zielińska
Sąd Apelacyjny w Warszawie nie zmienił postanowienia sądu pierwszej instancji i nie odwiesił postępowania wszczętego z wniosku duńskiej firmy DPTG, która domaga się uznania skuteczności wyroku arbitrażu w sporze z Telekomunikacją Polską.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/717401_TP:_Zwiazane_rece_DPTG.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]
Szybki internet przyspieszy
Magdalena Wierzchowska
W ramach przedstawionego wczoraj projektu „Łącząc Europę” 7 mld EUR będzie przeznaczone na budowę sieci szerokopasmowych, a 2,2 mld EUR — na usługi cyfrowe (np. elektroniczną dokumentację leczenia czy zamówienia publiczne). To fundusze na całą Unię Europejską (UE), o które będą ze sobą konkurowały projekty z różnych krajów. Jeśli zgodzą się państwa członkowskie i Parlament UE, zmianie ulegnie sposób pozyskiwania finansowania — będą mogli o nie aplikować przedsiębiorcy (telekomy, ale też operatorzy kablowi), samorządy, firmy energetyczne czy wodociągowe, a nawet stowarzyszenia abonentów. Teraz pośrednikami są władze samorządowe, co paraliżuje cały proces. Przynajmniej w Polsce.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=111842# (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
DPTG nie ruszy TP w Polsce
Urszula Zielińska
Sąd Apelacyjny w Warszawie nie zmienił postanowienia sądu pierwszej instancji i nie odwiesił postępowania wszczętego z wniosku duńskiej firmy DPTG spierającej się z Telekomunikacją Polską. Duńczycy chcieli, by polskie sądy uznały skuteczność wyroku Trybunału Arbitrażowego z Wiednia z 2010 r.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1088161_DPTG_nie_ruszy_TP__w_Polsce.html (dostęp płatny)
Konkurs piękności na europejską infrastrukturę
Anna Słojewska, Agnieszka Stefańska
Bruksela chce przeznaczyć 50 mld euro na paneuropejskie korytarze transportowe, energetykę i infrastrukturę cyfrową. O pieniądze trzeba będzie walczyć w konkursach. Komisja Europejska proponuje stworzenie nowego funduszu infrastrukturalnego na lata 2014 –2020. Ma on sfinansować budowę ponadnarodowych, głównie kolejowych, korytarzy transportowych (31,7 mld euro), projekty zwiększające bezpieczeństwo energetyczne i wykorzystanie źródeł odnawialnych (9,1 mld euro) oraz infrastrukturę cyfrową, jak np. superszybki Internet (9,2 mld euro). KE nie przedstawiła listy finansowanych projektów, ale priorytetowe korytarze transportowe i energetyczne oraz warunki ubiegania się o pieniądze.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1088139_Konkurs_pieknosci_na_europejska_infrastrukture.html (dostęp płatny)
Reklama mobilna napędza zwyżki reklamy w sieci
Magdalena Lemańska
Globalne wydatki firm na reklamy sięgną w tym roku o,5 biliona dolarów pomimo niepewnej sytuacji na wielu rynkach. Globalne wydatki firm na reklamy sięgną w tym roku 0, 5 biliona dolarów pomimo niepewnej sytuacji na wielu rynkach – uważają analitycy z firmy eMarketer.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1088105_Reklama_mobilna_napedza_zwyzki_reklamy_w_sieci.html (dostęp płatny)