Alternatywny operator telekomunikacyjny zdecydował się na sprzedaż sieci HFC, jaką od kilku lat operował w Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach (Nowe nad Wisłą, Nakło, Paterek, Świecie i Tuchola). Netia nabyła tę sieć, przejmując w 2004 r. spółkę El-Net.

Wartości transakcji nie podano, ale można szacować ją na kilka milionów złotych. Vectra przejęła wraz z infrastrukturą 6 tys. abonentów usług analogowych i kilkanaście tysięcy gospodarstw domowych w zasięgu sieci. Vectra nie była do tej pory obecna w Bydgoszczy (działają tam m.in. UPC, oraz mniejsi operatorzy: Gawex, Awacom). Operator zapowiada rychłą cyfryzację przejętej od Netii sieci.

– Działając na bardzo konkurencyjnym rynku musimy dążyć do ujednolicenia platform technologicznych, za pomocą których dostarczamy usługi a telewizja analogowa, oferowana na bardzo ograniczonym terenie generuje koszty, nie dając korzyści efektu skali. Zdecydowanie efektywniej usługi TV możemy dostarczać w technologii IP – mówi Karol Wieczorek z biura prasowego Netii.