Cyfrowy Polsat ma umowę ramową z EBOR-em

Publikacja: 29.06.2015 12:51

Cyfrowy Polsat, właściciel platformy satelitarnej i sieci komórkowej Plus negocjujący z bankami warunki refinansowania zadłużenia poinformował dziś, że zawarł ramową umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju.

Zgodnie z komunikatem, EBOR rozważa nabycie obligacji emitowanych przez spółkę – tłumaczy grupa kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka – ale nie oznacza, że bank musi nabyć papiery.

Można wnosić, że umowa z instytucją to pewnego rodzaju gwarancja, a została zawarta na wszelki wypadek, gdyby negocjacje z bankami ws. udzielenia grupie kredytu do 13 mld zł zakończyły się słabszym efektem niż oczekuje zarząd.

Rozmów z bankami nie ułatwiają grupie raczej kłopoty Grecji ze spłatą długu wobec państw członkowskich Unii Europejskiej, zamknięcie tamtejszych banków i obostrzenia transferów zagranicznych.

Cyfrowy Polsat podał także w komunikacie, że w umowie ramowej zobowiązał się do działania zgodnie z wymogami działalności stosowanymi przez EBOR oraz wytycznymi antykorupcyjnymi EBOR. Umowa Ramowa określa również zobowiązania spółki, w szczególności w zakresie ochrony środowiska. Umowa wygaśnie, gdy bank nie kupi obligacji lub zmniejszy stan posiadania poniżej wartości wskazanej w umowie.

To już kolejny raz, gdy EBOR wspiera transakcje na rynku kapitałowym realizowane przez właściciela Cyfrowego Polsatu. W 2011 r. instytucja wzięła udział w przejęciu Polkomtela, operatora sieci Plus, obejmując 16-proc. pakiet udziałów w holdingu Metelem, poprzez który przejmowany był telekom. EBOR następnie zamienił te udziały na akcje Cyfrowego Polsatu i sprzedał ich część na warszawskiej giełdzie.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu