Przegląd prasy rpkom.pl – wtorek 1 marca

Publikacja: 01.03.2016 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Prezes UOKIK wpuścił kablówki w kanał(y)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Cyfrowy Polsat wraca do wypłaty dywidendy

Przejęcie Midasa i wezwanie na jego akcje skradło show Tobiasowi Solorzowi, prezesowi grupy, która opublikowała wyniki roczne.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/775589_Cyfrowy_Polsat_wraca_do_wyplaty_dywidendy.html (dostęp płatny)

Simple: Cel: powrócić do trendu wzrostowego

Branża IT liczy, że w 2016 r. wreszcie ruszą projekty z nowej perspektywy unijnej, której budżet w sporej części przeznaczony jest dla MSP. – Wielu klientów, z którymi prowadzimy rozmowy, zainteresowanych jest wsparciem projektów zewnętrznymi środkami – mówi Rafał Wnorowski prezes Simple, który niedawno zastąpił na stanowisku Przemysława Gniteckiego. W poprzednich latach Wnorowski był wiceprezesem,…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/775588_Simple:_Cel:_powrocic_do_trendu_wzrostowego.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Cyfrowy Polsat wchłania zaplecze

Spółka przejmuje częstotliwościowego Midasa i bierze na siebie jego zadłużenie, nie chce natomiast brać drogich częstotliwości. Analitycy zgodnie przewidywali, że dojdzie do tego w tym roku — i doszło jeszcze w pierwszym kwartale. W poniedziałek Cyfrowy Polsat poinformował o przejęciu prawie 66 proc. akcji Midasa, budującej sieć telekomunikacyjną i posiadającej częstotliwości spółki z portfela Zygmunta Solorza-Żaka, która w ostatnich latach była faktycznym „centrum kosztów” dla telekomunikacyjnego imperium jednego z najbogatszych Polaków.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4425013,70804,cyfrowy-polsat-wchlania-zaplecze (dostęp płatny)

Facebook będzie nęcił polski biznes

Globalny koncern wierzy w reklamę mobilną. Chce do niej przekonać przedsiębiorców z naszego regionu. Będzie miał do nich bliżej. Facebook otwiera w Warszawie nowe biuro na państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Firma, której flagowym produktem jest największy serwis społecznościowy deklaruje, że chce pomagać przedsiębiorcom z tego regionu w działaniach marketingowych.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4425007,22649,facebook-bedzie-necil-polski-biznes (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Od IX NFI do Midasa

Przejęciem przez Polkomtel – niegdyś państwowego operatora sieci Plus – zakończy się najprawdopodobniej giełdowa historia jednego z pierwszych narodowych funduszy inwestycyjnych. Giełdowi inwestorzy w Warszawie rzucili się w poniedziałek na akcje Midasa, spółki kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka. Z rąk do rąk przeszło ponad 33 mln walorów (około 2–3 proc. wszystkich), a notowania skoczyły o 11 proc., do 81 gr za sztukę.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1301807-Od-IX-NFI-do-Midasa.html (dostęp płatny)

Start-upy to dźwignia cyfryzacji

Bez zaangażowania start-upów sukces transformacji cyfrowej w dużych firmach jest mało prawdopodobny – piszą eksperci firmy Roland Berger, Konrad Gruda i  Marek Jakubów

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1301762-Start-upy-to-dzwignia-cyfryzacji.html (dostęp płatny)

E-waluta zwolniona z podatku

Skarbówka w końcu przyznała, że internauta obracający bitcoinami nie musi płacić VAT. Jest pierwsza interpretacja potwierdzająca, że sprzedaż wirtualnej waluty może być uznana za zwolnioną z VAT usługę finansową. Do tej pory fiskus twierdził, że bitcoiny trzeba opodatkować. Zmienił zdanie po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1301733-E-waluta-zwolniona-z-podatku.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Wyborcza.biz [/srodtytul]

Informacyjna żonglerka w Ministerstwie Cyfryzacji?

Ministerstwo Cyfryzacji zmienia komunikaty o wymianie dyrekcji Centralnego Ośrodka Informatyki. Aby ukryć, że minister cyfryzacji Anna Streżyńska złamała przepisy przy tej zmianie? Od początku tego roku zgodnie ze zmianami uchwalonymi na wniosek posłów partii Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Cyfryzacji przejęło od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad kluczowymi rejestrami państwowymi oraz Centralnym Ośrodkiem Informatyki pracującym nad systemami informatycznymi dla części z tych rejestrów.

http://wyborcza.biz/biznes/1,147881,19698753,informacyjna-zonglerka-w-ministerstwie-cyfryzacji.html (dostęp ograniczony)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Prezes UOKIK wpuścił kablówki w kanał(y)

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu