Dziś już blisko połowa Polaków posiada smartfona, a co dziesiąte gospodarstwo domowe w naszym kraju ma tablet – wynika z najnowszych badań Kaspersky Lab.

Badania pokazały, że przeciętna polska rodzina posiada więcej niż trzy osobiste urządzenia elektroniczne z dostępem do internetu oraz możliwością przechowywania dużych ilości danych.

Najpopularniejszym osobistym urządzeniem elektronicznym w Polsce jest komputer PC – niemal 70 proc. badanych wskazało, że posiada go w swoim domu. 15,5 proc. respondentów przyznało, że posiada przynajmniej dwa pecety. Laptopy wciąż cieszą się dużą popularnością dzięki połączeniu dużej wydajności i mobilności – sprzęt taki posiada co druga rodzina (55 proc. ankietowanych). 25 rproc. respondentów zaznaczyło, że w ich domu znajdują się przynajmniej dwa laptopy. Niemal połowa (45,6 proc.) osób biorących udział w badaniu przyznało się do posiadania smartfonu, z czego 14,7 proc. zaznaczyło, że w ich gospodarstwie domowym znajduje się więcej niż jedno urządzenie tego typu. Jeżeli chodzi o najnowsze gadżety, takie jak tablety, badanie pokazało, że co 10 respondent (10,3 proc.) posiada już taki sprzęt.

Badanie Kaspersky Lab miało charakter globalny (przeprowadzono je w 20 krajach i wzięło w nich udział 7 tys. osób) i wynika z niego, że najbardziej gadżeciarskim narodem jest Arabia Saudyjska, w której na jedno gospodarstwo domowe przypada 4,3 urządzenia z dostępem do internetu. Najmniej nowoczesnych zabawek posiadają Rumuni, gdzie wskaźnik ten wyniósł 2,6.