Główny dystrybutor usług T-Mobile Polska – Eurotel – w ramach budowy sieci sprzedaży dystrybucyjnej produktów Apple kupił zorganizowaną część przedsiębiorstwa spółki I-Terra, czyli cztery sklepy sprzedaży działające w modelu Apple Premium Reseller.

Eurotel zaczął dystrybucję produktów Apple od uruchomienia sklepów pod marką iDream. Pierwszy – w czerwcu w Bydgoszczy. Drugi w październiku w Olsztynie.

Kupując przedsiębiorstwo od I-Terra powiększył ją o punkty zlokalizowane w centrach handlowych w Szczecinie, Białymstoku, Kielcach i Częstochowie. Diler T-Mobile podał, że będzie mógł zwiększyć sieć sprzedaży do sześciu APR i poprawić warunki finansowe współpracy z dostawcą.  Za cztery sklepy Apple Eurotel zapłaci w sumie około 3,1 mln zł. 2,97 mln zł uiścił w dniu podpisania umowy, pozostałe 120 tys. ma zapłacić do końca stycznia.

Na mocy umowy pomiędzy spółką Eurotel i Apple Distribution International Ireland, Eurotel jako Apple Authorized Reseller może otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży Apple. Firma (jest notowana na giełdzie) oprócz sprzedaży produktów Apple, może prowadzić działalność serwisową i szkoleniową.