Płatności mobilne IKO z bankomatami Euronetu

Publikacja: 02.04.2013 11:12

Bank PKO BP porozumiał się z Euronetem w sprawie korzystania  z bankomatów Euronetu przez użytkowników systemu płatności mobilnych IKO.

Dzięki porozumieniu użytkownicy bankowości mobilnej  IKO  będą mogli wypłacać gotówkę telefonem, bez użycia karty płatniczej, z około 7 tys. bankomatów. Tym samym IKO będzie z dostępne łącznie w prawie 40 proc. wszystkich bankomatów w Polsce.

Techniczne włączenie bankomatów sieci Euronet do systemu IKO odbędzie się w ciągu najbliższych miesięcy.

PKO BP poinformował też, że  po 2 tygodniach od startu z systemu z IKO korzysta już aktywnie ponad 10 tysięcy osób. Największym powodzeniem wśród użytkowników cieszą się wypłaty z bankomatów, które stanowią 74 proc. dotychczas dokonanych za pomocą telefonu z IKO transakcji. Druga w kolejności funkcjonalność, z której najczęściej korzystają klienci IKO, to przelewy na numer telefonu (15 proc.), zaś kolejna to transakcje w sklepach tradycyjnych i internetowych (11 proc.).

Obecnie klienci IKO mogą dokonywać transakcji telefonem komórkowym w kilkunastu tysiącach terminali płatniczych (m.in. w sieci CoffeeHeaven i Costa Coffee, sklepach Venezia, Tatuum, Gatta, Promod i CCC), w prawie 2,7 tys. bankomatach PKO Banku Polskiego, a także w wielu sklepach internetowych. Do systemu dołączyła niedawno sieć 290 sklepów Media Expert.

Do korzystania z usługi nie jest potrzebny specjalny telefon ani karta SIM. System jest oparty o bezpłatną aplikację IKO instalowaną na komórce użytkownika, w której generowane są jednorazowe kody, służące do autoryzacji transakcji.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu