Internet dla Mazowsza: odwołanie grupy Hawe do KIO nieskuteczne

Publikacja: 01.08.2013 12:13

Krzysztof Filiński, prezes Agencji Rozwoju Mazowsza poinformował w rozmowie z rpkom.pl, że umowa z wykonawcą mazowieckiej sieci szerokopasmowej w ramach projektu Internet dla Mazowsza zostanie podpisana w tym miesiącu.

– Obowiązuje nas procedura dialogu konkurencyjnego. Jesteśmy po etapie wyboru wykonawcy, odwołanie drugiego oferenta zostało uznane za nieskuteczne przez Krajową Izbę Odwoławczą – powiedział Filiński.

Do KIO odwołała się spółka Otwarte Mazowieckie Sieci Szerokopasmowe (OMSS), zależna od Hawe.Według prezesa Hawe, Krzysztofa Witonia, oferta konkurencyjnego konsorcjum (z KT Corporation jako liderem)i Asseco Poland miała m.in. znamiona oferty o zaniżonej cenie.

– Ogólnie mówiąc, oceniamy że, oferta konsorcjum KT Corporation jest niezgodna ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. Chodzi o to, że założenia przyjęte w tej ofercie pozostają w sprzeczności z obowiązującymi oferentów wymaganiami oraz z zasadami kwalifikowalności wydatków. Nasze kolejne zastrzeżenie dotyczy ceny. Biorąc pod uwagę, że konsorcjum KT Corporation zadeklarowało wybudowanie 95 proc. nowej infrastruktury to jest ona rażąco niska. Proszę pamiętać, że my chcemy wybudować tylko 45 proc. nowej infrastruktury a nasza oferta jest nieznacznie wyższa. Według nas niedoszacowanie oferty KT Corporation to ok. 100 mln zł – oceniał Krzysztof Witoń.

– Sądzę, że podpiszemy umowę z wykonawcą sieci w drugiej połowie sierpnia. Wcześniej, zgodnie z procedurami czeka nas kontrola Urzędu Zamówień Publicznych, obejmująca dotychczasowe przygotowania – informuje natomiast Filiński.

– Mamy określony harmonogram realizacji projektu. Przewiduje on zakończenie prac w październiku 2015 r. Proces inwestycyjny jest tak pomyślany, że sieć może być oddawana odcinkami. Jeśli z jakichś względów październikowy termin będzie zagrożony, np. realizatorzy natrafią na wykopaliska archeologiczne, będziemy informować o tym wcześniej Komisję Europejską. Póki co takich zagrożeń nie ma – dodaje.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu