Steve Ballmer, prezes Microsoftu podczas wystąpienia na Consumer Electronic Show w Las Vegas stwierdził, że jest zadowolony z rozwoju prac nad systemem Windows Phone. Jego zdaniem Microsoft rozwijając mobilny system do urządzeń mobilnych wybrał właściwszą drogę od innych firm. – My w centrum naszego urządzenia umieszczamy ludzi i ich potrzeby, podczas gdy inni morze ikon – powiedział Ballmer.

Microsoft i jego partnerzy starają się wykorzystać tegoroczny CES do promocji Windows Phone i zaprezentować go szerokiemu audytorium.

W czasie targów Nokia zaprezentowała swojego najnowszego smartfona Lumia 900 opartego na Windows Phone, który jest przystosowany do pracy w sieci LTE. W ciągu najbliższych miesięcy znajdzie się w sprzedaży w amerykańskiej sieci AT&T. Nokia nie podała jednak konkretnej daty rynkowego debiutu, ani ceny urządzenia. Jednak według Stephena Elopa, prezesa Nokii, Lumia 900 ma odrywać kluczowe znacznie w rywalizacji Nokii na amerykańskim rynku smartfonów. – Jesteśmy przekonani, ze walka w tym segmencie rynku koncentrować się będzie nie na urządzeniach, ale związanych z nimi ekosystemach – stwierdził Elop.

Także firma HTC anonsowała na CES swego smartfona z Windows Mobile obsługującego LTE pod nazwą Titan II. Urządzenie ma duży 4,7-calowy wyświetlacz i wyróżnia się 16 megapikselowym aparatem.