http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1247381-E-sklepy-scigaja-sie-na-czas-dostawy.html (dostęp płatny)
Operator rezygnuje z konsolidacji
Dawny monopolista telekomunikacyjny zrezygnował z udziału w rozmowach o jakichkolwiek powiązaniach z innymi operatorami we Francji. Wywołało to spadek cen jego akcji nawet o 4,5 proc. oraz kursów innych firm z branży, bo oświadczenie Orange oznacza, że wyniszczająca…
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1247390-Operator-rezygnuje-z-konsolidacji.html (dostęp płatny)
Podsłuchy zaszkodziły planom Hawe
Marek Falenta może się pozbyć akcji światłowodowej firmy. To najwyraźniej element pomysłu, jak uratować spółkę i jej strategiczny projekt. Afera podsłuchowa najwyraźniej wymusiła na Marku Falencie przedwczesne wyjście z Hawe, największej jego inwestycji. Na sprzedaż ma być blisko 35 proc. kapitału światłowodowej firmy, kontrolowanej do tej pory przez biznesmena. Sam Falenta tego nie
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1247378-Podsluchy-zaszkodzily-planom-Hawe.html (dostęp płatny)
Vectra widzi w Netii lokatę
Telekomunikacja. Gdyńska kablówka chce kupić 33 proc. akcji telekomu. Deklaruje, że dla dywidendy. – Kupujemy akcje Netii, ponieważ opcji konsolidacyjnych na rynku jest mało. Nie jest tak, że jest to dla nas inwestycja pozbawiona ryzyka. Na Netii straciła większość inwestorów w nią zaangażowanych, jej infrastruktura nie jest homogeniczna, bo zbudowana na bazie kilku technologii, przychody spadają. Ktoś powiedział mi kiedyś trafnie, że „Netia starzeje się szybciej niż rynek” – tak w rozmowie z „Rz” Tomasz Żurański, prezes Vectry, tłumaczy zaskakującą ofertę, która trafiła wczoraj na warszawską giełdę.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1247377-Vectra-widzi-w-Netii-lokate.html (dostęp płatny)
Nowe programy pod lupą Brukseli
Polska zaczęła z Komisją Europejską negocjacje programów ?operacyjnych na lata 2014–2020. Od ich przebiegu zależy, kiedy napłyną nowe euro. Pierwsza runda rozmów trwa od wtorku do piątku w Warszawie. Na pierwszy ogień poszedł największy z nowych programów operacyjnych „Infrastruktura i środowisko 2014–2020″.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1247383-Nowe-programy-pod-lupa-Brukseli.html (dostęp płatny)
Stare telewizory sobie radzą, ale…
Media. Spora część widzów telewizji naziemnej wciąż ma ?w domach kineskopowy odbiornik. Tracą na jakości obrazu. Tradycyjny telewizor kineskopowy wciąż ma w domu jako główny odbiornik prawie 41 proc. widzów naziemnej telewizji cyfrowej, będących jednocześnie internautami – wynika z badania domu mediowego MEC „Projekt Cyfrowizja”. To spory odsetek. Wśród klientów kablówek wynosi odsetek ten to niecałe 24 proc., a dla platform satelitarnych – ok. 26 proc.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1247380-Stare-telewizory-sobie-radza-ale.html (dostęp płatny)