47 proc. tabletów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach zepsuło się w ciągu ostatnich dwóch lat – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Panasonic. Badanie „Tablet Troubles” zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez agencję badawczą Dynamic Markets na próbie 500 osób.

Dane, zebrane wśród pracowników pokazały, że ich służbowe tablety psuły się średnio 3 razy w ciągu ostatnich  24 miesięcy. Najczęściej uszkodzenia dotyczyły baterii lub ekranu dotykowego.

Według największej grupy przedsiębiorców tablety przestawały działać bez wyraźnej przyczyny. Takiego zdania było 41 proc. ankietowanych. Jako kolejny powód uszkodzeń, pracownicy wskazali działanie zbyt wysokich lub niskich temperatur. W przypadku niespełna 1/3 badanych powodem awarii było zostawienie urządzenia w zbyt gorącym miejscu. Z kolei 11 proc. osób przyznało, że tablet był poddany działaniu niskich temperatur, np. pozostawiony w samochodzie na całą noc. Wśród innych przyczyn awarii co piąty pracownik wymienił upadek z wysokości, zaś 17 proc. wspomniało o zalaniu, np. kawą czy wodą.

Uszkodzeniom najczęściej ulegały baterie tabletów. Wskazała na nie ponad 1/4 pracowników. Na drugim miejscu znalazły się usterki związane z ekranem dotykowym. W przypadku 16 proc. ankietowanych przestał on prawidłowo działać. Z kolei co 10 badany miał do czynienia z pęknięciem wyświetlacza. Równie często w służbowych tabletach występował problem z niewłaściwym działaniem przycisków. Co ciekawe, ponad połowa pracowników nie potrafiła jednoznacznie określić która część tabletu została uszkodzona.