O 2,1 proc. urósł do tej pory indeks WIG-TELEKOM grupujący operatorów notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W porównaniu do innych branż gospodarczych indeks spółek telekomunikacyjnych zachowuje się dzisiaj skromnie, bowiem podczas dzisiejszej gorącej sesji indeks banków rośnie obecnie ponad 6 proc., indeks spółęk chemicznych 4,7 proc. a indeks spółek budowlanych ponad 3 proc. Główny indeks giełdowy WIG urósł do tej pory o 4,5 a indeks największych spółek WIG-20 o 4,9 proc. Operatorzy telekomunikacyjni to stabilne spółki. Ich akcje wolniej drożeją w czasach giełdowej euforii, ale również wolniej tanieją w okresie pesymistycznych nastrojów.

Dzisiaj akcje największych polskich telekomów – Telekomunikacji Polskiej i Netii – drożeją o 2-3 proc. Najwięcej, bo ponad 4,5 proc. drożeje Hyperion, a najgorzej zachowują się akcje Hawe, które tanieją o około 0,5 proc.

Warszawska (i inne europejskie) giełda odrabia dzisiaj duże straty z zeszłego tygodnia. Na nastroje inwestorów pozytywnie wpłynęła informacja, że ministrowie finansów krajów Unii Europejskiej zadecydowali o utworzeniu funduszu stabilizacyjnego o wartości 750 mld euro na pożyczki dla krajów, których finanse znajdują się w złym stanie.