UKE otwiera drogę do obniżek
Magdalena Wierzchowska
Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podjął wczoraj długo oczekiwaną decyzję w sprawie obniżki stawek międzyoperatorskich MTR. Dotychczas takie działania regulatora powodowały spadek cen dla klientów, a wręcz wywoływały małe wojny cenowe na rynku. Czy tak będzie i tym razem?
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=138497# (dostęp płatny)
Najlepsze gadżety 2012 r.
Łukasz Ostruszka
Amerykański magazyn „Time” w ramach akcji „Top 10 Everything of 2012″ stworzył 55 różnego rodzaju list, które podsumowują mijający rok w różnych dziedzinach. Jak wygląda ranking gadżetów? Na czele niespodzianek nie ma. 1. iPhone 5 — przed premierą miłośnicy gadżetów Apple’a odliczali godziny do prezentacji, a inwestorzy liczyli, ile firma zarobi na kolejnej generacji słynnego smartfona. Zdecydowanie najgorętsza premiera roku.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=138538# (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Spory operatorów mogą odsunąć obniżki cen o pół roku
Urszula Zielińska
Sieci komórkowe dostały już decyzje UKE obniżające silnie stawki w ich hurtowych rozliczeniach (MTR). Czy je szybko zastosują – wątpi nawet regulator. Wbrew obawom, że nie zdąży, Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał wczoraj decyzje obniżające od 2013 r. hurtowe stawki, jakie płacą sobie sieci komórkowe za kończenie połączeń (MTR). Ale to nie znaczy, że wejdą one w życie w styczniu. Decyzje regulatora otrzymało siedem podmiotów, w tym największe: PTC (T-Mobile), P4 (Play), Polkomtel (Plus) i Centertel (Grupa TP, Orange).
http://archiwum.rp.pl/artykul/1174760_Spory_operatorow_moga_odsunac_obnizki_cen_o_pol_roku.html (dostęp płatny)
Niech tanieją połączenia
Łukasz Dec
Jeżeli po spadku administracyjnie regulowanych, hurtowych stawek za połączenia komórkowe (tzw. MTR) nie nastąpią spadki cen, jakie płacą abonenci, to można było sobie darować mieszanie w tym rynku przez regulatora.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1174755_Niech_tanieja_polaczenia.html (dostęp płatny)
Telewizje inwestują w nowinki
Magdalena Lemańska
Oferta hybrydowa,więcej materiałów w Internecie i coraz bardziej zaawansowane urządzenia do ich odbioru – to czeka widzów w przyszłym roku. Kierunek, w jakim będzie się rozwijać telewizja 2013 roku, będą determinowały urządzenia do jej odbioru. Nadawcy bardzo różnie wybierają jednak grupy tych urządzeń. Polski rynek rozwinie się np. o nowe usługi dla telewizji hybrydowej (połączenie telewizji cyfrowej z internetem). Wiążą z nią plany Eska TV i TVP.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1174756_Telewizje_inwestuja____w_nowinki.html (dostęp płatny)
Dwie dekady Polsatu
Kamila Baranowska, Jarosław Stróżyk
Po 20 latach istnienia stacja Zygmunta Solorza poszerza ofertę. Ma już rozrywkę, sport i informacje. Z przaśnej telewizji kojarzącej się głównie z promocją muzyki disco polo Polsat w ciągu ostatnich 20 lat przeobraził się w stację coraz chętniej oglądaną także przez młodych widzów. Czyli jedną z tych najbardziej atrakcyjnych dla potencjalnych reklamodawców. Polsat coraz częściej wygrywa w tej konkurencji z głównymi rywalami, czyli TVN i TVP.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1174711_Dwie__dekady_Polsatu.html (dostęp płatny)
Najefektywniejsza grupa telewizyjna
Magdalena Lemańska
W grupie Polsat przypada najmniej pracowników etatowych w porównaniu z wypracowanym dochodem. Telewizja notuje wzrost udziału w rynku reklamy. W corocznym zestawieniu „Rz” podsumowującym efektywność trzech największych grup telewizyjnych na polskim rynku (TVP, Polsat i TVN) Polsat z wynikami na 2011 rok drugi rok z rzędu okazał się najefektywniejszą grupą telewizyjną.
http://archiwum.rp.pl/wydanie/9415_32_Kraj.html (dostęp płatny)
Jakie skutki wywołuje przekazanie pracownikom kart pre-paid
Marcin Szymankiewicz
Karty przedpłacone, które są sfinansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, mogą korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego do 380 zł. W przeciwieństwie do bonów czy talonów. Świadczenia otrzymane przez pracowników ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych są dla pracowników przychodem ze stosunku pracy lub stosunku pokrewnego, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy o PIT >patrz ramka.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1174652_Jakie_skutki_wywoluje_przekazanie_pracownikom_kart_pre-paid.html (dostęp płatny)