Inea Stadion – to nowa oficjalna nazwa stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, na której mecze rozgrywa Lech Poznań. Poznańska sieć kablowa Inea zawarła z konsorcjum KKS Lech Poznań i Marcelin Management umowę, na mocy której telekomunikacyjna spółka została sponsorem tytularnym stadionu.

Umowa obowiązuje od piątku i została podpisana na pięć lat. Kwota kontraktu została objęta tajemnicą.

Pakiet świadczeń sponsorskich, oprócz wprowadzenia nowej nazwy stadionu, obejmuje między innymi jego oznakowanie, świadczenia marketingowe związane ze sponsoringiem tytularnym oraz realizację dodatkowych wspólnych projektów – sponsora i operatora stadionu.

Jak tłumaczy Janusz Kosiński, prezes Inea jego firma jest związana z Wielkopolską i stąd taka decyzja. – Stąd się wywodzimy i nasza strategia biznesowa zakłada, że tutaj rozwijamy swoje usługi telekomunikacyjne oraz pozyskujemy klientów. Jesteśmy przekonani, iż sponsoring tytularny stadionu w stolicy Wielkopolski wzmocni budowę naszego wizerunku i rozpoznawalność marki Inea – przekonuje Kosiński

Stadion Miejski w Poznaniu budowany był w latach 1968-1980. W 2002 roku rozpoczęto jego modernizację, która zakończyła się w 2010 roku. Obecnie obiekt może pomieścić 41 609 widzów. Był areną mistrzostw Europy w 2012 roku.