Telewizja od Cyfrowego Polsatu przez każdy internet

Cyfrowy Polsat poinformował dziś o starcie nowej usługi telewizyjnej – telewizji internetowej OTT, która umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych przez internet od dowolnego dostawcy (po Wi-Fi lub kablu). Warunek techniczny to przepływność łącza: minimum  8 Mb/s.

Publikacja: 15.07.2019 20:13

Telewizja od Cyfrowego Polsatu przez każdy internet

Foto: Fotorzepa, Robert Wójcik

Satelitarna platforma założona przez Zygmunta Solorza wprowadziła przy tej okazji nowy typ pakietowania programów. Proponuje dziewięć pakietów programowych, które można włączać i wyłączać (po 30 dniach) i płacić tylko za te, które się wybrało.

Wprowadzenie tej usługi zapowiadał wcześniej wiceprezes Cyfrowego Polsatu Maciej Stec.

Urządzeniem abonenta jest dekoder Evobox Stream, dostępny zarówno w wariancie z umową (średnio około 10 zł miesięcznie, jak i bez (prepaid – 299 zł).

„Wraz z dekoderem klient otrzyma na start pełną ofertę programową Cyfrowego Polsatu – ponad 100 kanałów (z HBO, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium) przez 3 miesiące bez opłat! Dodatkowo bezpłatne kanały naziemnej telewizji cyfrowej po podłączeniu dekodera do anteny DVB-T” – informuje grupa.

– Dajemy klientom nowy, rewolucyjny, bardzo elastyczny dostęp do treści telewizyjnych. Jeżeli mają w domu jakikolwiek Internet, od dowolnego dostawcy, teraz mogą mieć naszą telewizję – wszystko co chcą, z pakietami, jakie chcą i bez stałego abonamentu, a dekoder mogą podłączyć czy to do kabla, czy przez Wi-Fi. To konsekwentna realizacja naszej idei: „Telewizja – Dla każdego. Wszędzie. Internet – Dla każdego. Wszędzie. Telefon – Dla każdego. Wszędzie” – mówi cytowany w komunikacie Maciej Stec.

Więcej informacji o ofercie można znaleźć tutaj.

W marcu Cyfrowy Polsat uwolnił swoją ofertę programową od platformy satelitarnej i wprowadził ją do internetu w postaci usługi IPTV. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, głównego konkurent Cyfrowego Polsatu na polu ofert konwergentnych określił wówczas usługę grupy Solorza mianem OTT.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu