Usługi w sieci LTE1800 mają być wyróżnikiem bieżącej oferty abonamentowych usług komórkowych, jaką Plus zaprezentował dzisiaj rynkowi. Ich sprzedaż na razie oparta będzie jednak na czterech stosunkowo drogich modelach telefonów.

– Portfolio terminali na całym świecie nie jest na razie duże, ale spodziewamy się wysypu nowych modeli LTE po kongresie w Barcelonie. To są dzisiaj i będę jeszcze przez jakiś czas stosunkowo drogie smartfony, ale spodziewam się, że w II półroczu pojawią się modele ze średniej półki cenowej, oraz że potanieją te już dzisiaj sprzedawane – mówiła podczas konferencji prasowej  Justyna Kulka, odpowiedzialna za ofertę abonamentową w Polkomtelu.

Operator konsekwentnie nie zdradza liczby użytkowników sieci LTE – ani telefonicznych, ani internetowych. Wedle odpowiedzialnej za marketing B2C Katarzyny Scheer sprzedaż tych usług przyśpieszyła w II połowie ub.r., ale nie nie dorównują aspiracjom operatora.

Polkomtel poinformował dzisiaj również, że zasięg sieci LTE z jakiej może korzystać (infrastruktura formalnie należąca do grupy NFI Midas), to obecnie 50 proc. populacji Polski.

Plus zapowiedział także nową odsłonę promocji, w ramach której sprzedaje smartfony w kompletach z tabletami. W nowej ofercie ma się znaleźć więcej terminali obu typów, niż do tej pory. Zarówno low-costowych, jak i renomowanych marek.