Glenbrook operatorem sieci w świętokrzyskim

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisał umowę z operatorem świętokrzyskiej sieci szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu” Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo świętokrzyskie”

Publikacja: 18.08.2015 14:51

Przez najbliższych 10 lat funkcję tę będzie pełnić Glenbrook Investments, spółka założona przez dostawcę urządzeń sieciowych Alcatel Lucent w Polsce. W myśl umowy, która ma charakter PPP, firma ta będzie też odpowiedzialna za rozbudowę i utrzymanie sieci oraz za świadczenie – przy jej wykorzystaniu – usług dla innych podmiotów, tzw. odbiorców hurtowych.

W ocenie pełnomocnika operatora sieci, Sławomira Palczewskiego, sieć w woj. świętokrzyskim, będzie pod względem technologicznym „jedną z najnowocześniejszych w Polsce, albo w Europie”.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa