Kolejne trzy województwa (warmińsko-mazurskie, podlaskie o podkrapackie) otrzymały zgodę Komisji Europejskiej na dofinansowanie budowy regionalnych sieci szerokopasmowych w ramach projektu Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej. Wcześniej taką zgodę otrymaly już wojewodztwa świętokrzyskie i lubelskie.

Projekt w woj. warmińsko-mazurskiem  wart jest ok. 312 mln zł . Powstanie sieć światłowodowa o łącznej długości ok. 2259 km. W przypadku woj.  podlaskiego projekt ma wartość ok. 251 mln zł. Mieszkańcy regionu zyskają światłowodową sieć o łącznej długości ok. 1885 km. Dostęp do szerokopasmowego internetu uzyska nawet 160 tys. osób. Budowa podkrapackiej sieci ma  kosztować około 295 mln zł. Projekt polega na budowie światłowodowej sieci o łącznej długości ok. 2000 km.

Zatwierdzenie dofinansowania przez Komisję Europejską to ostatni etap formalnej akceptacji projektów. Wcześniej wszystkie z nich uzyskały zgodę Brukseli na pomoc publiczną, tj. potwierdzenie, że ich realizacja nie naruszy konkurencji na rynku telekomunikacyjnym.