Przegląd prasy rpkom.pl – poniedziałek 9 listopada

Publikacja: 09.11.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Polska (c)yfrowa i (w)wykluczona

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/904075,polska-c-yfrowa-i-w-ykluczona.html (dostęp ograniczony)

VAT: koniec z tanim towarem z Chin

Gwiazdka 2015 może być ostatnia z nieopodatkowanymi prezentami z Chin. Unia zbyt dużo traci na limicie wartości sprowadzanych towarów, poniżej którego nie płaci się VAT. I próg ten zlikwiduje. Kupujący na pozaunijnych portalach aukcyjnych, głównie chińskich, celowo zaniżają wartość sprowadzanego towaru, by zaoszczędzić na VAT. Skala tego zjawiska jest już tak duża – szacunki mówią o 4,5 mld euro strat rocznie – że Bruksela chce położyć temu kres, zmieniając prawo.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/904096,vat-handel-chiny.html (dostęp płatny)

Mobilne technologie pomagają w leczeniu pacjentów

Dostęp w postaci elektronicznej do całej dokumentacji pacjenta w tym do najświeższych wyników badań czy elektroniczne zlecenie podania leków przez lekarza – to efekt wdrożenia nowoczesnych rozwiązań przez Wielkopolskie Centrum Onkologii.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/903878,mobilne-technologie-pomagaja-w-leczeniu-pacjentow.html (dostęp ograniczony)

Sygnity zapewnia, że nie zaniżyło ceny za system dla BGK

Poszerzony skład orzekający, ponad 30 przedstawicieli stron na jednej sali i całodniowa wymiana prawnych argumentów – tak wyglądała piątkowa rozprawa dotycząca przetargu na stworzenie centralnego systemu bankowego dla BGK.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/904086,sygnity-przetargi-bgk.html (dostęp ograniczony)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Studzienka zadzwoni do właściciela

Nowy operator komórkowy pomoże korporacjom zapanować nad ich rozległą infrastrukturą. Startuje z Polski, a ambicje ma globalne. Co łączy weterana firm konsultingowych, urzędniczkę Komisji Europejskiej i gwiazdę francuskiej sceny startupowej? Chęć odkrojenia kawałka lukratywnego tortu, czyli stworzenie operatora komórkowego działającego w obszarze tzw. internetu rzeczy, gdzie urządzenia wyręczają ludzi w prostych, powtarzalnych czynnościach.

Chodzi o firmę Every European Digital, którą prowadzi Dariusz Nachyła.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4350288,33554,studzienka-zadzwoni-do-wlasciciela (dostęp płatny)

Po co Polakom szybki Internet

Miliardy z budżetów telekomów, państwa i Unii Europejskiej pójdą na infrastrukturę internetową. Czy będziemy potrafili ją dobrze wykorzystać? W październiku po wielomiesięcznej licytacji zakończyła się aukcja częstotliwości LTE, za dostęp do których firmy telekomunikacyjne mają wpłacić do budżetu państwa ponad 9 mld zł. Dzięki tym częstotliwościom — zwłaszcza za sprawą zwolnionego przez telewizję analogową pasma 800 MHz — będą mogły dostarczać w całym kraju szybki internet mobilny.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4350278,1752,po-co-polakom-szybki-internet (dostęp płatny)

BlackBerry próbuje jeszcze raz

Nowy smartfon BlackBerry Priv może być najlepszym gadżetem w historii firmy i jednocześnie ostatnim. W ostatnim kwartale BlackBerry sprzedało zaledwie 800 tys. smartfonów, co jest najgorszym wynikiem od 2007 r. Kanadyjska spółka zgarnia mniej niż 1 proc. globalnego rynku tych urządzeń, a akcje firmy można kupić już za około 7,5 USD. Tylko w tym roku potaniały o ponad 30 proc. Ostatnią szansą dla koncernu jest smartfon BlackBerry Priv, który zadebiutował pod koniec ubiegłego tygodnia.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4350259,47445,blackberry-probuje-jeszcze-raz (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

W internecie jest za dużo reklam

Rozmowa z Karolem Wolskim, psychologiem biznesu.

Rz: Wydawcy internetowi próbują walczyć z tzw. adblockami, czyli oprogramowaniem blokującym reklamy w internecie. Dlaczego w ogóle ludzie zaczęli korzystać z takiego oprogramowania?

http://archiwum.rp.pl/artykul/1291738-W-internecie-jest-za-duzo-reklam.html (dostęp płatny)

Roaming: nadal więcej pytań niż odpowiedzi

Operatorzy komórkowi powinni od maja 2016 r. wprowadzić nowe ceny za usługi. Jak mają je określić – nie wiedzą. Zgodnie z przyjętym niedawno przez Parlament Europejski rozporządzeniem znoszącym dodatkowe opłaty za usługi telekomunikacyjne w roamingu w Unii Europejskiej już w przyszłym roku rozmowy, esemesy i internet powinny ponownie potanieć. Operatorzy komórkowi mogą jednak nie zdążyć przygotować się na czas.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1291766-Roaming:-nadal-wiecej-pytan-niz-odpowiedzi.html (dostęp płatny)

Tajwańscy producenci stawiają na innowacje

Potencjał sektora automotive buduje ponad 3 tys. firm. Są otwarte na współpracę. Ich atut to elastyczność – mogą wytwarzać krótkie serie produktów. Tajwan kojarzy się z wysokimi technologiami w elektronice. Marki Acer, Asus, BenQ czy HTC stały się globalnymi potęgami, doskonale znanymi także w Polsce. Co więcej, z czołowej setki azjatyckich firm branży IT niemal połowa wywodzi się właśnie z tej wyspy. „Bloomberg Businessweek” w 2014 r. umieścił Tajwan na dziesiątym miejscu listy najbardziej innowacyjnych państw świata.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1291770-Tajwanscy-producenci-stawiaja-na-innowacje.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Polska (c)yfrowa i (w)wykluczona

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Do których sieci komórkowych przenoszą się Polacy? Zwycięzca jest jeden
Materiał Promocyjny
BaseLinker uratuje e-sklep przed przestojem
Telekomunikacja
Rusza nowa aukcja 5G. Państwo chce od operatorów astronomiczną kwotę
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda