TVN, część koncernu ITI, poinformował dzisiaj, że dał wyłączność na negocjacje w sprawie „strategicznego partnerstwa” na terenie polski francuskiej Canal+ Groupe, która m.in. jest właścicielem drugiej co do wielkości platformy DTH w naszym kraju. Od lipca oficjalnie wiadomo, że właściciel koncernu ITI zamierzają wyzbyć się części lub całości swoich aktywów. Za potencjalnych nabywców uważane są: Time Warner i Vivendi (współwłaściciel Canal+ Groupe).

– Obie strony pracują ciężko, aby osiągnąć porozumienie do końca roku. Dalsze szczegóły zostaną podane w momencie kiedy będzie to możliwe – mówi Wojciech Kostrzewa, prezes Grupy ITI, pytany o to kiedy może dojść do końca rozmów z francuska grupą Canal+.

Osoby znające sprawę zwracają uwagę na termin zawarty w komunikacie TVN. Nie ma w nim mowy o sprzedaży pakietu 56,21 proc. pakietu udziałów w grupie TVN. – Negocjacje dotyczą partnerstwa strategicznego, a co z tego wyniknie, zobaczymy – mówi jedna z osób zbliżona do procesu transakcji.

– Canal + Groupe rozpoczął negocjacje na wyłączność. Oczekujemy podpisania porozumienia przed końcem tego roku – potwierdza Solange Maulini, rzeczniczka Vivendi. Jak dodaje, Canal+ Groupe zaczyna negocjacje tylko po to, by zawrzeć „strategiczne partnerstwo” z ITI i TVN. – Nie przewiduje się niczego innego  – mówi.