Reklama

MoSoCo zintegruje sieć Milmeksu ze szkieletem Netii

Publikacja: 18.12.2013 11:00

Milmex Systemy Komputerowe poinformował, że 16 grudnia podpisał telekomunikacyjno-operatorska umowa ze spółką MoSoCo, należącą do portfela Funduszu Nowych Technologii Enter Finto.

Przedmiotem umowy jest:

• podłączenie posiadanej przez Milmex sieci stacji bazowych szerokopasmowego dostępu do Internetu, telefonii i usług multimedialnych, do światłowodowej sieci szkieletowej operatora Netia, integrowanej z siecią MoSoCo, w celu zaoferowania klientom detalicznym oraz firmom z sektora MSP i sektora publicznego usług o podwyższonych parametrach przepustowości łącza do abonenta do 100 Mb/s;

• Określenie zasad współpracy przy wprowadzeniu na rynek ogólnopolski poszerzonej gamy urządzeń abonenckich oraz usług telekomunikacyjnych w ramach nowego modelu sprzedaży;

• Określenie zasad współpracy międzyoperatorskiej w lokalizacjach, w których strony umowy posiadają lub budują kolejne stacje bazowe oraz inne elementy sieci teleinformatycznej;

Reklama
Reklama

• Określenie zasad współpracy przy rozbudowie sieci teleinformatycznej należącej do Milmex o stacje bazowe operujące na wolnych częstotliwościach;

• Ujęcie zasad współpracy przy uruchamianiu wspólnych projektów inwestycyjnych oraz współdziałania przy finansowaniu wspólnych działań.

Milmex poinformował przy tym, że w w ocenie jego zarządu wyniki współpracy z MoSoCo mogą mieć zasadnicze znaczenie dla jego działalności gospodarczej i sytuacji finansowej.

Jak podano, MoSoCo specjalizuje się w rozwoju usług i rozwiązań z obszaru ostatniej mili, „ze szczególnym uwzględnieniem zintegrowanych multimedialnych usług dodanych do usług telekomunikacyjnych, systemów telewizji hybrydowej, systemów aplikacyjnych NFC służących do obsługi bezdotykowych transakcji w telefonach komórkowych, systemów Over the Air oraz cyfrowych usług telekomunikacyjnych”.

Telekomunikacja
Ta sieć komórkowa zabrała najwięcej klientów rywalom. Jest też wielki przegrany
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Telekomunikacja
Internet z KPO mocno opóźniony? Gotowe tylko 25 proc. sieci
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama