Aplikacja Next Plus Beta juz jest dostępna w Google Play i AppStore. Będzie z niej mozna korzystać na smartfonach i tabletach.- Wkrótce Next Plus pojawi się także w wersji na smart TV (Samsung, LG i Panasonic) – podaje firma.

Spółka Astro należy do Ryszarda Krajewskiego, założyciela Superstacji i m.in. właściciela firmy produkującej teleturniej „Familiada” pokazywany w TVP. Od kiedy weszła na NewConnect, zapowiadała stworzenie telewizyjnej grupy. Uruchomiła cztery stacje pod szyldem Next (Next Lejdis, Next Man, Next Music i Next Young), stworzyła też w sieci platformę Oognet, która przekazuje obraz z kamer rozmieszonych w różnych regionach Polski.

M.in. kanały Next będą dostępne od 4 grudnia w pakiecie Mini (27 stacji i obraz z 42 kamer z platformy Oognet). Obok nich pojawią się m.in. niektóre stacje Telewizji Polsat, TV Puls i kanały 4Fun Media. Aplikacje będą bezpłatne, a dostęp do pierwszego pakietu ma kosztować 9,90 zł miesięcznie. – Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą być niezależni od dotychczasowych „providerów”, operatorów kablowych, platform satelitarnych czy operatorów komunikacyjnych i nie chcą wiązać się długoterminowymi umowami – reklamuje się Next Plus.