Aktualizacja: 10.05.2025 22:20 Publikacja: 07.07.2010 11:04
[b]Tekelec[/b], firma dostarczająca oprogramowanie do zarządzania ruchem w mobilnej sieci, oparła swoje wnioski na ankiecie wypełnionej przez 263 użytkowników mobilnego broadbandu w kilku krajach Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Szwecja).
Tekelec zrwaca uwagę na nierównomierne tempo wzrostu obciążenia sieci (400 proc. rocznie) i przychodów z usług mobilnego dostępu do internetu (40 proc.) Nowe plany taryfowe mogą, zdaniem firmy, złagodzić tę dolegliwość. Omówiony wyżej modelowy pakiet adresuje, zdaniem firmy, standardowe potrzeby użytkowników, umożliwia im przekroczenie limitu transferu za dającą się przewidzieć opłatą, a jednocześnie obniża obciążenie mobilnej sieci. Nie zniechęca jednocześnie bardziej wymagających użytkowników od abonowania droższych planów taryfowych. Jednocześnie Tekelc, w oparciu o deklaracje użytkowników badania, proponuje wprowadzenie dodatkowo płatnych usług w postaci zwiększania prędkości na wybrany odcinek czasu (np. 1 godzinę, 1 dzień), nielimitowanego dostępu do zasobów pod wybranym adresem URL, możliwości swobodnego dzielenia i użytkowania limitu transferu przypisanego do różnych kart SIM na jednym koncie abonenckim itp. Dodatkowe usługi powinny być dostępne przez samoobsługowy serwis abonencki, który szybko aktywuje zamówione usługi.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas