Przegląd prasy – wtorek 6 maja

Publikacja: 06.05.2014 06:59

Wszystko w jednym: telewizor, konsola i komputer

To rewolucja na rynku RTV. Philips w drugim tygodniu czerwca wprowadzi do sprzedaży w Europie odbiorniki z systemem operacyjnym Android.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=480997 (dostęp płatny)

Masz nielegalne oprogramowanie? Policja może wejść bez nakazu

Odpowiedzialności nie poniesie jednak przedsiębiorstwo, ale konkretna osoba fizyczna – m.in. kierownik, członek zarządu.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=480900 (dostęp płatny)

Profesjonalna chmura wielofunkcyjna

Automatyczny back-up, udostępnianie plików, praca grupowa na dokumentach, tworzenie subkont – to funkcjonalności chmury cenione przez przedsiebiorców.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=480912 (dostęp płatny)

Technologiczni giganci Doliny Krzemowej zapłacą pracownikom ponad 300 mln dol.

Paweł Górecki

Google, Apple, Intel i Adobe zapłacą 324 mln dol. za to, że porozumiały się, by wzajemnie nie zatrudniać swoich pracowników i nie podnosić ich pensji.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,15906215,Technologiczni_giganci_Doliny_Krzemowej_zaplaca_pracownikom.html

Biedni spędzają więcej czasu przed TV? W USA na pewno. A w Polsce?

Vadim Makarenko

Czy zarobki faktycznie decydują o tym, jak dużo czasu spędzamy przed telewizorem? W mniejszym stopniu, niż mogłoby się wydawać. Ważniejsze jest to, czy mamy co oglądać. Vadim Makarenko z „Wyborczej” przekopuje statystyki.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,15904632,Biedni_spedzaja_wiecej_czasu_przed_TV__W_USA_na_pewno_.html

Alior Sync przeszedł do historii. T-Mobile prezentuje swój bank

Maciej Samcik

No i mamy pierwszego banko-operatora telekomunikacyjnego. 3 maja definitywnie do historii przeszedł Alior Sync, a dzień później jego klienci obudzili się w nowym „banku” o nazwie T-Mobile Usługi Bankowe.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,15900793,Alior_Sync_przeszedl_do_historii__T_Mobile_prezentuje.html

Kanał ATM Rozrywka TV finansowo na plusie

Małgorzata Lemańska

W 2013 roku przychody kanału były prawie trzykrotnie wyższe niż w 2012 i wynosiły prawie 18 mln zł. To już prawie 15 proc. przychodów całej ATM Grupy. Nadający m.in. w ramach naziemnej telewizji cyfrowej rozrywkowy kanał ATM Rozrywka TV (testowo nadaje od końca lutego 2012 r., oficjalnie – od sierpnia 2012 r.) miał w 2013 roku 17,79 mln zł przychodów przy 6,16 mln zł analogicznych wpływów rok wcześniej – podała ATM Grupa, własciciel stacji, w sprawozdaniu finansowym za 2013 r. 17,79 mln zł to 14,7 proc. przychodów całej producenckiej grupy. Z działalności nadawczej ATM Grupa wykazała w 2013 roku 2,04 mln zł zysku operacyjnego (przy 2,87 mln zł straty rok wcześniej), 3,76 mln zł EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją – red.) przy – 1,49 mln zł w 2012 roku, oraz zysk netto na poziomie 1,5 mln zł ( rok wcześniej było to 2,37 mln zł straty).

http://www.parkiet.com/artykul/26,1368949-Wyniki-ATM-Rozrywka-TV.html

Policjanci z Małopolski zadzwonią z Orange Polska

Darisuz Wolak

Orange Polska zainkasuje 2,95 mln zł brutto za świadczenie usług telekomunikacyjnych dla jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zleciła Orange Polska świadczenie usług telekomunikacyjnych dla potrzeb jednostek policji województwa małopolskiego. Orange Polska będzie odpowiadał m.in. za zapewnieniu stałego dostępu do publicznej sieci telefonicznej oraz zapewnienie obsługi połączeń głosowych i faksowych.

http://www.parkiet.com/artykul/26,1368925-Orange-Polska-ma-umowe-za-2-95-mln-zl.html

Gigantyczna odprawa prezesa Nokii

Łukaz Ostruszka

Były prezes koncernu Nokia Stephen Elop otrzymał większą niż oczekiwano odprawę. Firma sfinalizowała sprzedaż biznesu komórkowego Microsoftowi. Stephen Elop fot. Bloomberg. Elop otrzymał 24,2 mln  EUR, czyli 33,5 mln  USD, podaje BBC. Taka kwota jest większa o 30 proc. od pierwotnie zakładanej sumy. Większość odprawy stanowiły akcje Nokii, które po uzgodnieniu transakcji zyskały na wartości. Sprzedaż sfinalizowano w zeszłym tygodniu.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3658743,1966,gigantyczna-odprawa-prezesa-nokii (dostęp płatny)

Chcesz zarabiać? Wejdź do sieci

Jacek Kowalczyk

Wirtualne nowinki to potężny motor napędowy dla drobnego biznesu. Kto z nich nie korzysta, traci rynek.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3658719,74758,chcesz-zarabiac-wejdz-do-sieci (dostep płatny)

Telekom ma tysiące euro na przydatne aplikacje

Anna Bełcik

Deutsche Telecom będzie promował nowe aplikacje internetowe skierowane do małych i średnich firm. Najlepsze wesprze finansowo.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3658714,52927,telekom-ma-tysiace-euro-na-przydatne-aplikacje (dostęp płatny)

Rosjanka szefową Wikipedi

Łukasz Ostruszka

Wikimedia Foundation, organizacja, która czuwa nad popularną encyklopedią internetową, ogłosiła, że jej nowym dyrektorem wykonawczym będzie Lila Tretikov.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3658742,68161,rosjanka-szefowa-wikipedii (dostep płatny)

Gates nie jest już największym udziałowcem Microsoftu

Tomasz Deptuła

Czy Microsoft to imperium Billa Gatesa? Już nie. Po raz pierwszy w historii legendarny założyciel firmy z Seattle przestał być największym indywidualnym udziałowcem spółki. Z dokumentów przesłanych do amerykańskich władz regulacyjnych wynika, że w ubiegłym tygodniu Gates sprzedał prawie 8 milionów akcji Microsoftu. W jego portfelu pozostaje nadal 330 milionów udziałów. Więcej od niego ma obecnie były dyrektor wykonawczy spółki Steve Ballmer, w którego rękach znajduje się 333 milionów akcji, czyli około 4 proc. wszystkich udziałów. Co prawda kilka dużych firm inwestycyjnych posiada większe pakiety akcji, ale Ballmer i Gates pozostają największymi indywidualnymi udziałowcami firmy.

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706160,1107206-Ballmer-ma-wiecej-akcji-Microsoftu-od-Gatesa.html

Ostre hamowanie rynku tabletów

Magdalena Lemańska

W I kwartale na świecie sprzedało się ich 50,4 mln, czyli już tylko o 3,9 proc. więcej niż przed rokiem i o ponad jedną trzecią mniej niż kwartał wcześniej. 50,4 mln tabletów sprzedanych w I kwartale tego roku to wynik mało optymistyczny dla branży. Podsumowująca rynek firma IDC komentuje, że to mniej niż przewidywały prognozy. Dlaczego? – Wzrost rynku wielkoekranowych smartfonów oraz fakt, że posiadacze tabletów nie wymieniają urządzeń na nowe tak często, jak się spodziewano, spowodowały, że I kwartał był dla tabletów i tzw. urządzeń dwa w jednym (kombo tablet-laptop – red.) gorszy niż przewidywano – komentuje w raporcie IDC Tom Mainelli z tej firmy.

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706258,1107170-Slabnie-tabletowy-rynek.html

Operatorzy wciąż mają uwagi do aukcji LTE

Urszula Zielińska

Urząd Komunikacji Elektronicznej zakończył przyjmowanie stanowisk ?nt. poprawionej dokumentacji aukcyjnej. Play uważa, że nie zmieniono najważniejszego. W poniedziałek minął termin składania stanowisk w ramach trzecich już konsultacji dokumentacji aukcji częstotliwości z zakresu 800 i 2600 MHz (tzw. aukcja LTE).

http://archiwum.rp.pl/artykul/1241218-Operatorzy-wciaz-maja-uwagi-do-aukcji-LTE.html (dostęp płatny)

Wszystko w jednym: telewizor, konsola i komputer

To rewolucja na rynku RTV. Philips w drugim tygodniu czerwca wprowadzi do sprzedaży w Europie odbiorniki z systemem operacyjnym Android.

Pozostało 97% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?