Aktualizacja: 09.05.2025 16:47 Publikacja: 03.02.2011 08:17
Przy okazji pierwszego czytania projektu nowelizacji [b]ustawy o wspieraniu usług i sieci szerokopasmowych[/b], zwanej Telekomunikacyjną Megaustawą, które odbyło się na posiedzeniu sejmowej [b]Komisji Infrastruktury[/b], zrzeszająca przedsiębiorców [b]Business Centre Club[/b] zaapelowała o zmiany dwóch zapisów Megaustawy. Chodzi o art. 39 i 40 dokumentu określające m. In. wysokość opłat za instalację infrastruktury telekomunikacyjnej w pasie drogowym
Megaustawa przewidziała obniżenie tych opłat w przypadku gdy pasem drogowym zarządza [b]Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad[/b], ale nie ma wzmianki o ewentualnym obniżaniu poziomu opłat jeśli zarządcą drogi jest jednostka samorządu terytorialnego. – Efektem są znaczne różnice w wysokości opłat ponoszonych przez operatorów telekomunikacyjnych za zajęcie pasa drogowego będącego w zarządzie samorządów terytorialnych w porównaniu do opłat za zamieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej w pasie dróg będących w zarządzie GDDKiA. Są one tym bardziej dokuczliwe, bo samorządy bardzo często ustalają opłaty na maksymalnym, możliwym poziomie, a większość nowych inwestycji firm telekomunikacyjnych realizowana jest na pasach dróg podlegających jednostkom samorządu terytorialnego – pisze BCC.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas