Aktualizacja: 21.11.2024 13:24 Publikacja: 01.11.2021 20:11
Foto: mat. pras.
Od lat toczy się dyskusja w sprawie 5G i cyberbezpieczeństwa, chociaż jeszcze nie mamy 5G ani wymagań co do bezpieczeństwa tej technologii. Czy ta dyskusja ma sens?
Śledzę tę dyskusję. W pewnym zakresie przebiega na poziomie eksperckim, mówi, jak się do tego przygotować, na co zwrócić uwagę, co powinniśmy zmienić, żeby 5G było bezpieczne. Z drugiej strony jest wiele sygnałów, które zaciemniają temat. Ocierają się o fantastykę, czasami o politykę. Trzeba dobrze się skoncentrować, żeby z tego szumu informacyjnego wyłowić to, co jest istotne.
Spółka zajmująca się lotami w kosmos miała prowadzić świadomą kampanię dezinformacyjną na temat wpływu 5G, by chronić wpływy innej spółki miliardera
Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.
Służby w sytuacjach kryzysowych mogą dostać narzędzie do tzw. łączności krytycznej – system opracowany przez polskich inżynierów. Chodzi o Mission Critical Network Network in the Box, w skrócie MC-NIB, czyli stację przenośnej prywatnej sieci 4G/5G.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że jest to on jest odpowiedzialny za decyzję premiera Borisa Johnsona o usunięciu Huawei z brytyjskiej sieci 5G.
Rosja ma prosty i dalece bardziej skuteczny sposób straszenia Zachodu niż broń atomowa. Kreml może przeciąć kable transoceaniczne, paraliżując zachodnie gospodarki.
Czy przeprowadzenie kolejnej aukcji rzeczywiście przybliży Polskę do realizacji unijnego celu cyfrowego?
Od kiedy rynkiem technologii mobilnych zaczęli ręcznie sterować politycy, Polska znalazła się na dalekich miejscach w rankingach szybkości internetu mobilnego – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w Fundacji Digital Poland.
Blisko cztery lata branża telekomunikacyjna musiała czekać na implementację Europejskiego kodeksu łączności elektronicznej. Docelowo nowe prawo komunikacji elektronicznej (PKE) w listopadzie zastąpi ustawę – Prawo telekomunikacyjne.
W klasyczne SMS-y sieci komórkowych, ale przede wszystkim w komunikatory, może uderzyć zmiana w systemie operacyjnym iPhone’ów. To czas RCS-ów.
Tylko jeden duży operator komórkowy miał udany trzeci kwartał 2024 roku pod względem liczby przenoszących numer. Są nowe dane UKE.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza ogłosić 8 listopada start licytacji częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz. Ceny minimalne, które proponuje, zaskoczyły operatorów.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas