Aktualizacja: 23.02.2025 05:44 Publikacja: 05.09.2021 11:21
Foto: liloon/shutterstock
Dzięki temu rozwiązaniu m.in. wojsko zyska możliwość tworzenia swojej własnej, całkowicie bezpiecznej i odpornej na przechwycenie sieci łączności. I to praktycznie w dowolnym terenie, gdzie nie jest dostępna żadna infrastruktura telekomunikacyjna.
Za projektem stoją firmy IS-Wireless i MindMade. Jak podkreślają eksperci, rozwiązanie - przeznaczone dla służb ratowniczych, operatorów infrastruktury krytycznej oraz wojska - zostało stworzone dla zapewnienia łączności w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe, zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, czy rozległe awarie infrastruktury telekomunikacyjnej lub energetycznej w sytuacjach, a więc wówczas, kiedy publiczna łączność stałaby się niedostępna (np. zniszczona w wyniku katastrofy).
Spółka zajmująca się lotami w kosmos miała prowadzić świadomą kampanię dezinformacyjną na temat wpływu 5G, by chronić wpływy innej spółki miliardera
Procedury muszą być bardzo klarowne, transparentne i jednoznaczne – mówi generał Włodzimierz Nowak, były członek zarządu T-Mobile, były wiceszef NATO CIS Services Agency i były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że jest to on jest odpowiedzialny za decyzję premiera Borisa Johnsona o usunięciu Huawei z brytyjskiej sieci 5G.
Podczas paryskiej konferencji główny udziałowiec Orange Polska pokazał, jak chce walczyć o klientów w 2025 roku. Przygotowujący się do prezentacji nowej strategii też odkrył część kart.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Od kiedy rynkiem technologii mobilnych zaczęli ręcznie sterować politycy, Polska znalazła się na dalekich miejscach w rankingach szybkości internetu mobilnego – mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w Fundacji Digital Poland.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza ogłosić 8 listopada start licytacji częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz. Ceny minimalne, które proponuje, zaskoczyły operatorów.
Nie tylko pasmo oddane przez cyfrową telewizję naziemną, ale także ostatni blok pasma z zakresu 800 MHz może trafić na aukcję szykowaną przez państwo – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Ubrania chroniące przez falami 5G, a także bielizna zwiększająca płodność – takie produkty w swojej ofercie będzie mieć nowa brytyjska marka odzieżowa o nazwie Ohmni. Stoi za nią jedna z najbardziej znanych brytyjskich artystek, która kilka lat temu gościła na festiwalu Open'er w Polsce.
Nowoczesna łączność 5G nie zdążyła w pełni rozwinąć skrzydeł, a już mówi się o jej następcy. Technologia 6G ma być tysiące razy szybsza i pozbawiona opóźnień, co otworzy wrota do zupełnie nowych usług.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas