Aktualizacja: 21.11.2024 12:45 Publikacja: 05.09.2021 11:21
Foto: liloon/shutterstock
Dzięki temu rozwiązaniu m.in. wojsko zyska możliwość tworzenia swojej własnej, całkowicie bezpiecznej i odpornej na przechwycenie sieci łączności. I to praktycznie w dowolnym terenie, gdzie nie jest dostępna żadna infrastruktura telekomunikacyjna.
Za projektem stoją firmy IS-Wireless i MindMade. Jak podkreślają eksperci, rozwiązanie - przeznaczone dla służb ratowniczych, operatorów infrastruktury krytycznej oraz wojska - zostało stworzone dla zapewnienia łączności w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe, zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, czy rozległe awarie infrastruktury telekomunikacyjnej lub energetycznej w sytuacjach, a więc wówczas, kiedy publiczna łączność stałaby się niedostępna (np. zniszczona w wyniku katastrofy).
Spółka zajmująca się lotami w kosmos miała prowadzić świadomą kampanię dezinformacyjną na temat wpływu 5G, by chronić wpływy innej spółki miliardera
Procedury muszą być bardzo klarowne, transparentne i jednoznaczne – mówi generał Włodzimierz Nowak, były członek zarządu T-Mobile, były wiceszef NATO CIS Services Agency i były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że jest to on jest odpowiedzialny za decyzję premiera Borisa Johnsona o usunięciu Huawei z brytyjskiej sieci 5G.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza ogłosić 8 listopada start licytacji częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz. Ceny minimalne, które proponuje, zaskoczyły operatorów.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Nowoczesna łączność 5G nie zdążyła w pełni rozwinąć skrzydeł, a już mówi się o jej następcy. Technologia 6G ma być tysiące razy szybsza i pozbawiona opóźnień, co otworzy wrota do zupełnie nowych usług.
Potwierdziły się nasze informacje, że trzy telekomy w Polsce - Orange, T-Mobile i Play - włączą w tym tygodniu tzw. prawdziwe 5G, czyli przyspieszą swój mobilny internet. Właśnie się to dzieje u dwóch z tych graczy.
T-Mobile Polska, Orange Polska oraz P4 potwierdziły odebrały decyzje rezerwacyjne na częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz wygrane w tzw. aukcji 5G.
Mimo podwyżek cen abonamentów przychody Orange Polska w minionym kwartale po raz pierwszy od dłuższego czasu nie urosły, a nawet lekko spadły. Winny ma być m.in. popyt na usługi IT.
Trzy telekomy potwierdziły "Rz" złożenie wstępnych ofert na częstotliwości w aukcji 5G. Oto, kto i kiedy je złożył.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas