„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 21.12.2024 17:31 Publikacja: 05.09.2021 11:21
Foto: liloon/shutterstock
Dzięki temu rozwiązaniu m.in. wojsko zyska możliwość tworzenia swojej własnej, całkowicie bezpiecznej i odpornej na przechwycenie sieci łączności. I to praktycznie w dowolnym terenie, gdzie nie jest dostępna żadna infrastruktura telekomunikacyjna.
Za projektem stoją firmy IS-Wireless i MindMade. Jak podkreślają eksperci, rozwiązanie - przeznaczone dla służb ratowniczych, operatorów infrastruktury krytycznej oraz wojska - zostało stworzone dla zapewnienia łączności w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe, zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, czy rozległe awarie infrastruktury telekomunikacyjnej lub energetycznej w sytuacjach, a więc wówczas, kiedy publiczna łączność stałaby się niedostępna (np. zniszczona w wyniku katastrofy).
Spółka zajmująca się lotami w kosmos miała prowadzić świadomą kampanię dezinformacyjną na temat wpływu 5G, by chronić wpływy innej spółki miliardera
Procedury muszą być bardzo klarowne, transparentne i jednoznaczne – mówi generał Włodzimierz Nowak, były członek zarządu T-Mobile, były wiceszef NATO CIS Services Agency i były pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
Rząd opublikował nowy projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dodano w nim m.in. zapisy o spółce Polskie 5G, za którą lobbował państwowy operator podlegający resortowi obrony – Exatel.
Prezydent USA Donald Trump powiedział, że jest to on jest odpowiedzialny za decyzję premiera Borisa Johnsona o usunięciu Huawei z brytyjskiej sieci 5G.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Podczas paryskiej konferencji główny udziałowiec Orange Polska pokazał, jak chce walczyć o klientów w 2025 roku. Przygotowujący się do prezentacji nowej strategii też odkrył część kart.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza ogłosić 8 listopada start licytacji częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz. Ceny minimalne, które proponuje, zaskoczyły operatorów.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Nowoczesna łączność 5G nie zdążyła w pełni rozwinąć skrzydeł, a już mówi się o jej następcy. Technologia 6G ma być tysiące razy szybsza i pozbawiona opóźnień, co otworzy wrota do zupełnie nowych usług.
Potwierdziły się nasze informacje, że trzy telekomy w Polsce - Orange, T-Mobile i Play - włączą w tym tygodniu tzw. prawdziwe 5G, czyli przyspieszą swój mobilny internet. Właśnie się to dzieje u dwóch z tych graczy.
T-Mobile Polska, Orange Polska oraz P4 potwierdziły odebrały decyzje rezerwacyjne na częstotliwości z zakresu 3,4-3,8 GHz wygrane w tzw. aukcji 5G.
Mimo podwyżek cen abonamentów przychody Orange Polska w minionym kwartale po raz pierwszy od dłuższego czasu nie urosły, a nawet lekko spadły. Winny ma być m.in. popyt na usługi IT.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas