Aktualizacja: 05.02.2025 08:40 Publikacja: 05.06.2017 20:08
Foto: 123RF
Ponad 274 mld dol. wart był globalny rynek usług outsourcingu IT w 2015 r. – ocenia w swoim ostatnim raporcie amerykańska firma badawczo-doradcza Gartner (dane za 2016 r. nie zostały jeszcze ogłoszone). W kolejnych latach ma on rosnąć w kilkuprocentowym tempie.
Rozwojowi outsourcingu sprzyja nastawienie międzynarodowych firm, które coraz chętniej przekazują funkcje niezwiązane ze swoim głównym biznesem zewnętrznym wyspecjalizowanym dostawcom usług. Na czele z IT, gdzie z outsourcingu korzystało w ubiegłym roku aż 72 proc. dużych firm, zaś 31 proc. zamierza zwiększyć zakres usług zewnętrznych firm IT – wynika z raportu „Global Outsourcing Survey 2016″ firmy Deloitte.
W mętnej wodzie rosyjskiego biznesu kobieta-miliarderka to rzadki okaz. Tatiana Kim swój pomysł na sklep internetowy przekształciła w wart ponad 10 mld dol. biznes. W noworocznym prezencie kupiła sobie najwyższy budynek Moskwy.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Już 18-19 lutego odbędą się w Kielcach XXVII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, których Huawei Polska jest wyłącznym partnerem. Na stoisku w hali 6-D03, firma zaprezentuje swój innowacyjny ekosystem FusionSolar, przyczyniający się do transformacji energetycznej w sektorze prosumenckim, komercyjnym i przemysłowym oraz w wielkoskalowych instalacji fotowoltaicznych.
Inwestorzy wpompowali w firmę ElevenLabs, która tworzy syntetyczne głosy trudne do odróżnienia od naturalnych, kolejne setki milionów dolarów, a jej wycena wynosi już ponad 3 mld dol. Triumfalny pochód przez USA wciąż trwa.
Polski start-up Holi Health, uznany za jeden z 10 najbardziej innowacyjnych w obszarze zdrowia i wellness w UE, szykuje mocną ekspansję. Na celowniku są Włochy i Hiszpania.
Projekt technologii biometrycznej, która niweluje konieczność posiadania portfela, zyskuje kolejne funkcjonalności.
Impact jest jednym z tych wydarzeń, dla których 2024 rok był wyjątkowo udany. Kolejny rekord frekwencji, sprowadzenie do Polski Michelle Obamy, pierwsza edycja w Bukareszcie to niektóre z nich. Rok 2025 nie będzie gorszy - swą obecność na wydarzeniu potwierdził już Barack Obama!
Blisko 99,8 proc. przedsiębiorstw w Polsce to małe i średnie firmy, a ich łączny udział w krajowym PKB wynosi około 45,3 proc. Choć statystyki wskazują na ich ogromne znaczenie w krajowej gospodarce, to właśnie MŚP często zmagają się z ograniczeniami kadrowymi i finansowymi, utrudniającymi skuteczną adaptację do nowych technologii.
Rekordowa liczba rejestracji, cyfryzacja zakupów i zmieniające się preferencje konsumentów – wszystko to może świadczyć o tym, że branża motoryzacyjna weszła na zupełnie nowy poziom.
Przedsiębiorcy i doradcy ubolewają, że prawo podatkowe uchwalane jest za późno przed wejściem w życie. Jak mówią, ustawodawca argumentuje, że dłuższe vacatio legis sparaliżowałoby prace legislacyjne. Efekt? Wszystko na ostatnią chwilę.
Od 1 stycznia 2025 roku, zgodnie z dyrektywą SUP (Single-Use Plastics), wszystkie jednorazowe butelki PET wprowadzane na rynek Unii Europejskiej muszą zawierać co najmniej 25 proc. plastiku pochodzącego z recyklingu.
Ferie zimowe to dla wielu z nas okazja do bliższych lub dalszych wyjazdów. Wczoraj na stoki narciarskie ruszyli mieszkańcy podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zimowy odpoczynek czeka od 3 lutego turystów z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Klienci VeloBanku będący w podróży, docenią liczne udogodnienia dostępne w aplikacji mobilnej. Niezastąpiony w zagranicznych kurortach narciarskich może okazać się VeloKantor, dzięki któremu w aplikacji wymienimy złotówki na jedną z wielu popularnych walut. Do tego ubezpieczenie turystyczne czy możliwość zapłaty za przejazd autostradami. Na klientów czeka też program VeloKorzyści. Można zyskać rabaty do sklepów stacjonarnych i internetowych, a nawet zadbać o swoje zdrowie.
W 2024 roku liczba cyberataków na całym świecie wzrosła o 44%. Pokazuje to, jak bardzo potrzebne są działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w sieci. Trzeba podkreślić, że Europa wciąż boryka się z niedoborem specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa w więcej niż jednym czy dwóch obszarach wiedzy.
50 proc. firm z różnych branż weryfikuje w Biurze Informacji Gospodarczej wiarygodność finansową kontrahentów przed podjęciem współpracy, w tym aż 61 proc. w sektorze przemysłu – wynika z badania Skaner MSP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas