Z kolei dotychczasowy prezes i założyciel firmy Andrzej Horoszczak obejmie stanowiska dyrektora ds. technologii i będzie odpowiedzialny za rozwój technologii i zespołu inżynierskiego, aby przyspieszyć wdrożenia ostatnio podpisanych kontraktów.
Wojtek Kostrzewa jest zaangażowany w rozwój Billona od 2016 jako inwestor i od 2017 jako członek Rady Dyrektorów. W nowej roli obejmie bieżące zarządzanie spółką, pozyskiwanie funduszy oraz współtworzenie strategicznych partnerstw i sojuszy na rynkach Europy i Azji.
– Jako jeden z niewielu blockchainowych fintechów Billon przeszedł z etapu rewolucyjnej koncepcji do jej praktycznego wdrożenia w obszarze zabezpieczania pieniędzy i wrażliwych danych. Nie jesteśmy już startupem, tylko doświadczonym fintechem, zaangażowanym w projekty z dużymi klientami biznesowymi. Jestem przekonany, że 2019 r. będzie rokiem przełomowych wdrożeń naszej technologii, pokazujących, że świat jest gotowy na przyjęcie cywilizowanego blockchaina “made in Poland” – podkreśla Wojtek Kostrzewa.
Zdaniem Andrzeja Horoszczaka Billon idzie drogą firm z Doliny Krzemowej, gdzie często założyciel-wizjoner przekazuje zarządzanie doświadczonemu menedżerowi. Tymczasem Wojciech Kostrzewa budował dotąd duże firmy w obszarze bankowości i mediów.
Billon powstał w 2012 roku. Stworzył uniwersalną, zgodną z regulacjami platformę technologiczną dla korporacji i instytucji finansowych, która służy do zarządzania pieniędzmi, danymi i tożsamością eliminując operacyjną biurokrację. Technologia opracowana przez polskich informatyków i kryptografów pozwala na przechowywanie i dokonywanie transakcji regulowanymi walutami oraz zaufanych dokumentów bezpośrednio na blockchainie przy zerowych kosztach obsługi. Na jej podstawie Billon buduje rozwiązania wprowadzające blockchain do obsługi klienta masowego.