Edukacyjny start-up, który został założony raptem kilka miesięcy temu, rusza z planem zrewolucjonizowania wartego kilkadziesiąt miliardów dolarów rynku korepetycji za oceanem. Firma stworzona przez Agatę Mroczkowską, Matta Maslowskiego oraz Paula Burzynskiego opracowała rozwiązanie, z którego korzysta obecnie kilkuset amerykańskich uczniów – część z nich podeszła już do egzaminów SAT (test dla uczniów szkół średnich) i zdała je z bardzo dobrymi wynikami, dzięki czemu otrzymali stypendia i szansę na dalszą naukę w college’u.
Wirtualny „tutor” wyrównuje szanse w edukacji
W Smartschool, bo o tym start-upie mowa, zainwestował m.in. Konrad Howard – anioł biznesu, szerzej znany jako współwłaściciel Booksy. Spodobała mu się misja polskiego edtechu: pomoc w wyrównaniu szans młodych ludzi i umożliwieniu szerszego dostępu do edukacji. Potencjał innowacyjnej spółki doceniły też firmy edukacyjne notowane na nowojorskiej giełdzie. Założyciele Smartschool są również w kontakcie z NASA, producentami Minecrafta oraz licznymi szkołami w Stanach Zjednoczonych.
– Stworzyliśmy Smartschool z myślą o tych młodych ludziach, którzy nie mają dostępu do jakościowej edukacji, bo zwykle jest ona zarezerwowana dla dzieci z dobrze sytuowanych rodzin. Dajemy uczniom personalnego, wirtualnego tutora, który jest dostępny za o wiele niższą opłatą, a w pełni odpowie na ich potrzeby i pomoże im osiągnąć cel, jakim jest zdobycie potrzebnej wiedzy – wyjaśnia Paul Burzynski, współzałożyciel Smartschool.
Czytaj więcej
Rodzimy start-up Bookero rozpycha się nad Wisłą. Spółka dostarczająca system rezerwacji online, zwiększyła liczbę użytkowników o 38 proc. Teraz celuje za granicę.
Agata Mroczkowska, współtwórczyni tego projektu, wychowywała się w domu, w którym rodzice byli nauczycielami, a edukacja była najważniejsza. Sama zbierała doświadczenie w takich innowacyjnych firmach jak FoodPanda, Booksy (pomagała Stefanowi Batoremu w rozruszaniu działalności w Stanach Zjednoczonych, potem praktycznie od zera budowała obecność start-upu w Hiszpanii) czy Rocket Internet. Znalazła się na prestiżowych listach „Forbes 30 under 30”, a także „Strong Women in IT”. Połączenie technologii i edukacji było więc dla niej oczywistym krokiem. Tak powstał Smartschool, który szybko zdołał przyciągnąć uwagę inwestorów.