Pierwszy ze start-upów specjalizuje się w tzw. logistyce w temperaturze kontrolowanej, usłudze przeznaczonej dla producentów kateringów dietetycznych w Polsce, drugi zaś stworzył platformę służącą ratowaniu jedzenia i innych produktów, które mogłyby się zmarnować. Obie rodzime firmy postanowiły rozpocząć współpracę, dzięki której owa „nadprodukcja”, generowana przez cateringi, może trafić prosto pod drzwi konsumentów w całym kraju. Posiłki zatem się nie zmarnują, a zainteresowani ich otrzymaniem będą mogli kupić je w cenie nawet 50 proc. niższej niż standardowa. Dzięki tej kooperacji producenci zminimalizują straty wynikające z nadprodukcji żywności, a konsumenci zyskają dostęp do gotowych dań niemal na każdą kieszeń.
Jedzenie pod drzwi
Obie firmy podkreślają, że nowa usługa rewolucjonizuje dotychczasowe podejście panujące na rynku i umożliwia bezpośrednie dostawy pod drzwi konsumentów. W praktyce kateringi dietetyczne otrzymają możliwość wystawienia na platformie Foodsi oferty paczek niespodzianek z informacją o szacowanej kaloryczności oraz koszcie (z rabatem na poziomie ok. 50 proc.). Do składania zamówień w tym wypadku służy apka Foodsi. To na tej platformie użytkownik będzie mógł wybierać spośród ofert swoje ulubione marki kateringowe czy kaloryczność menu. Dostarczeniem przesyłki zajmie się już Goodspeed. Start-up jest w stanie zarealizować wysyłkę w całym kraju, utrzymując jakość transportowanej żywności dzięki kontrolowanej temperaturze.
Czytaj więcej
Pigułka z silniczkiem ma naśladować uczucie pełnego żołądka poprzez stymulację zakończeń nerwowych w żołądku. W ten sposób może oszukać mózg, aby myślał, że pacjent zjadł wystarczająco dużo.
– Partnerstwo z Foodsi to rewolucja na rynku dostaw przecenionych paczek z nadwyżek producentów kateringu – przekonuje Sylwester Rypina, prezes Goodspeed. – Dzięki integracji aplikacji z naszą platformą korzystanie z opcji wystawiania do sprzedaży nadwyżek jedzenia oraz zamawiania ich przez konsumentów będzie proste i praktycznie bezobsługowe. Producenci decydują, ile paczek sprzedają i w jakiej cenie, a dalsza część współpracy z ich perspektywy wygląda jak realizacja zwykłego zamówienia – kontynuuje.
Zarobić na przecenionych dostawach
Goodspeed zaznacza, że ma doświadczenie w automatyzacji pracy i obniżaniu kosztów producentów kateringów dietetycznych. Z kolei w Foodsi wskazują, że aplikacja jest w stanie zaradzić nadwyżkom wielu różnych produktów – od kosmetyków po kwiaty. Idea jest taka sama jak w przypadku kateringu – na platformie sklepy mogą wystawiać oferty produktów w niższej cenie w przypadku, gdy ich termin ważności zbliża się ku końcowi lub pojawia się nadprodukcja.