Polskie platformy crowdfundingowe w natarciu

Platformy crowdfundingowe mocno różnią się wielkością opłat związanych z organizacją, przeprowadzeniem zbiórki w internecie oraz wypłatą zgromadzonych pieniędzy – wynika z rankingu opracowanego przez Zrzutka.pl.

Publikacja: 30.10.2018 23:13

Polskie platformy crowdfundingowe w natarciu

Foto: pxhere

Wysokość opłat waha się od 0 do 8,5 proc. prowizji pobieranej od zgromadzonego kapitału. Nie są to jednak jedyne koszty związane z pozyskaniem finansowania, ponieważ należy jeszcze zapłacić tzw. opłaty transakcyjne związane z wypłaceniem zgromadzonych środków przez organizatorów lub opłatami dla firm płatniczych pośredniczących w realizacji płatności wynoszące od 0 do 2,5 proc. Najniższe łączne koszty zbiórek są na portalu Zrzutka.pl (0 proc.). Dalej plasują się Siepomaga.pl (6 proc. od zebranych środków), Pomagam.pl (7,5 proc. od pozyskanych funduszy) i Polakpotrafi.pl (7,4 proc., przy czym dodatkowo 2,5 proc. od wypłaty pieniędzy). Różnice są też w zasadach organizowania zrzutek – dotyczą zarówno terminów wypłat zgromadzonych środków przez pomysłodawców (od natychmiastowych do nawet 14 dni), czy też zasad organizacji zbiórek.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Biznes Ludzie Startupy
Gigantyczna inwestycja w polski start-up. AI znad Wisły robi furorę w Ameryce
Biznes Ludzie Startupy
Polska firma rusza z ekspansją za oceanem. Jej AI wykrywa raka z wielką skutecznością
Biznes Ludzie Startupy
Polski start-up podbił USA i wzbudził kontrowersje. Teraz zainwestuje nad Wisłą
Biznes Ludzie Startupy
Zadbają o plony jak hinduska bogini. Polska firma odnowi ziemię
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Biznes Ludzie Startupy
Polska firma zaleje Chiny translatorami. To kolejny krok w światowej ekspansji