Poznański startup, kierowany przez Łukasza Andrzejczyka, sięga po rozszerzoną rzeczywistość i sztuczną inteligencję. To sposób na transformację firm.
Apzumi Spatial jest jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na polskim rynku IT – specjalizuje się w nowej technologii dla przemysłu. Spółka eksperymentuje z urządzeniami oraz mobilnymi aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości (AR). System opracowany przez Apzumi łączy funkcje AR z algorytmami uczenia maszynowego i integruje dane z wewnętrznych systemów, takich jak np. intranet. Już w 2014 r. startup dostarczył dla amerykańskiej firmy iScribes rozwiązanie oparte na rozszerzonej rzeczywistości, działające na urządzeniu Google Glass. Obecnie poznański startup zwiększa liczbę specjalistów w kraju, a co za tym idzie – skalę działania, by móc realizować większą liczbę projektów informatycznych.
CZYTAJ TAKŻE: Startupy 2019. Collectomate stawia na rewolucję w paczkach
Przy wykorzystaniu tych najnowszych technologii Apzumi Spatial pomaga w transformacji współczesnych przedsiębiorstw i wspiera rozwój przemysłu 4.0. Rzeczywistość rozszerzona to niezwykle skuteczne wsparcie dla pracowników, zwłaszcza w procesach utrzymania ruchu, planowania logistycznego, montażu i produkcji, a także prototypowaniu.
Apzumi oferuje zestaw wirtualnych narzędzi, które zwiększają dokładność i efektywność procesów przemysłowych. Wykorzystuje do tego np. gogle Hololens. Za ich pośrednictwem – dzięki AR – wspiera pracowników produkcyjnych, inżynierów i designerów w firmach przemysłowych. W poznańskiej spółce tłumaczą, że innowacyjność rozwiązania tkwi w łączeniu funkcji rozpoznawania przestrzeni, wyświetlania hologramów i sztucznej inteligencji. Efekty są mierzalne. Badania pokazują, że rozwiązania AR zwiększają dokładność pracy pracowników produkcyjnych do 96 proc., a także skracają czas procesów przemysłowych o 25 proc., poprzez eliminację błędów ludzkich. Ponadto technologie rozszerzonej rzeczywistości zwiększają produktywność pracowników o prawie jedną trzecią.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.