Dzięki temu stała się najcenniejszym europejskim fintechem, wyprzedzając brytyjskiego pożyczkodawcę OakNorth, którego wyceniono ostatnio na 2,8 mld dol.
TransferWise przeprowadził udaną rundę finansowania, sprzedając akcje warte 292 mln dol., dzięki czemu dołączył do grona pięciu największych europejskich startupowych jednorożców – firm wycenianych na ponad 1 mld dol.
CZYTAJ TAKŻE: Snoop Dogg inwestuje w szwedzki fintech należący do Polaka
Zarejestrowana w Londynie firma zyskała dzięki nowoczesnemu podejściu w segmencie ofertowania transgranicznych przelewów, który został zdominowany przez gigantów takich jak Western Union i MoneyGram. TransferWise pozyskuje miesięcznie 10 tys. nowych klientów, których łączna liczba wynosi obecnie 5 milionów. Wartość miesięcznych transakcji na platformie wynosi 4 mld funtów.
TransferWise został założony w 2011 r. przez dwóch Estończyków Taavet Hinrikusa i Kristo Käärmanna, którzy obecnie są uznawani za najbogatszych w swym kraju, z łącznym majątkiem szacowanym na około 500 mln euro. – Osiem lat temu mieliśmy marzenie i w pewnym sensie cały świat był przeciwko nam, ale byliśmy w stanie krok po kroku budować biznes, a także zmieniać środowisko wokół nas, aby było bardziej przyjazne dla konsumentów – mówił Hinrikus.