Kto ogląda Netfliksa? Zaskakujące dane

Bloomberg

Najpopularniejszy serwis streamingowy ujawnił informacje o wynikach osiąganych w poszczególnych regionach świata. W ostatnim sprawozdaniu giełdowym spółka pokazała – po raz pierwszy – dane m.in. dla Azji, Ameryki Płd., czy Europy.

Okazuje się, że Stany Zjednoczone nie są wcale dominującym rynkiem dla Netflixa. Aż ponad połowa ze 158 mln subskrybentów platformy pochodzi spoza USA. Co więcej, za 90 proc. wzrostów firmy odpowiadają inne rynki zagraniczne.

CZYTAJ TAKŻE: Zamknięto pirackie serwisy filmowe. Jeden był większy od Netfliksa

Platforma do dystrybucji filmów online szczególnie mocno zyskuje w Europie. Od I kwartału 2017 r. w tej części świata liczba subskrypcji wzrosła o imponujące 140 proc. W regionie Azji i Pacyfiku dynamika jest jeszcze większa – grono użytkowników Neflixa wzrosło tam ponad trzykrotnie. USA i Kanada to region, w którym platforma streamingowa wciąż ma największą liczbę użytkowników (67,1 mln), choć wzrostu na poziomie 23 proc. w III kwartale br. względem I kwartału 2017 r. nie robią już takiego wrażenia. Eksperci nie mają wątpliwości, że taką dynamikę firmie będzie ciężko jednak utrzymać w kolejnych kwartałach, a wszystko przez rosnącą konkurencję ze strony Apple TV+, Disney+ i HBO Max.

CZYTAJ TAKŻE: Netflix ujawnił swój najpopularniejszy serial wszechczasów

Z raportu Netflixa wynika, że po trzech kwartałach 2019 r. gigant w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) wypracował 3,98 mld dol. (wobec 3,96 mld dol. w całym 2018 r.). Dla porównania w Ameryce Płn. było to 7,38 mld dol., w Amercy Łacińskiej – 2,05 mld dol., zaś w Azji i regionie Pacyfiku – ponad 1,05 mld dol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Microsoft rycerzem JEDI. Gigantyczny kontrakt od Pentagonu

Wart 10 mld dol. kontrakt na wojskową chmurę dla Pentagonu zdobył Microsoft, pokonując Amazona. ...

Zbliża się święto elektroniki w Las Vegas

Równo za trzy tygodnie rusza największa na świecie impreza dla fanów nowych technologii. To ...

Koronawirus uderzył w gry

O problemach spowodowanych epidemią koronawirusa poinformowało już kilka podmiotów związanych z branżą gier. Na ...

Światłowody pojawią się w nowych miejscach. UKE znowu poluzował kajdany Orange

Urząd Komunikacji Elektronicznej dostarczył Orange Polska decyzję zwalniającą operatora z obowiązku udostępniania sieci szerokopasmowego dostępu do internetu ...

Cyberatak na armię Izraela. „Piękne kobiety” w akcji

Wojsko Izraela poinformowało, że udaremniono próbę cyberataku Hamasu. Do telefonów komórkowych żołnierzy próbowano się ...

Brexit przydusi unijny e-handel

Wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia z Brukselą może mieć dramatyczne skutki dla ...