Polacy przejmują popularną na świecie kanadyjską aplikację

Bloomberg

Polska firma przejmuje kanadyjski startup, który stworzył aplikację Baby Manager, przeznaczoną dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lat. To narzędzie, z którego korzystają setki tysięcy rodziców na całym świecie, m.in. we Francji i Kanadzie, ale również w naszym kraju.

Za projektem stoją Kanadyjczycy. Teraz ich startup trafia w polskie ręce. Apkę, która jest dziennikiem pozwalającym obserwować pierwsze miesiące życia malucha, notować istotne informacje dotyczące karmienia, snu czy rozwoju dziecka, przejęła krakowska firma LiveKid. Rodzima spółka od ponad dwóch lat tworzy system do obsługi żłobków i przedszkoli.

CZYTAJ TAKŻE: Portal Airbnb walczy o fanów lalki Barbie

Polski LiveKid i kanadyjska aplikacja teraz łączą siły. Z systemów LiveKid codziennie korzysta ponad 100 tys. rodziców, m.in. w Niemczech, Francji i USA. – Od pewnego czasu rodzice, którzy przychodzą do naszych placówek, aby zapisać swoje dziecko, coraz częściej pytają o aplikację. Coś, co jeszcze rok temu było urozmaiceniem oferty i wyróżnikiem, dzisiaj staje się niezbędnym elementem, który przekonuje rodzica do wybrania właśnie tego żłobka czy przedszkola – mówi Mówi Karolina Czerwińska, właścicielka żłobków i przedszkoli “Bajkowy Dworek” w Krakowie. W każdej z jej placówek funkcjonuje aplikacja LiveKid.

Bloomberg
luke@lukemacgregor.com

LiveKid to zamknięty system do obsługi żłobka i przedszkola. Obecnie prawie 700 placówek prywatnych i publicznych w całej Polsce korzysta z tego rozwiązania. Koszt rozliczany jest w modelu abonamentowym i ponoszony jest przez placówkę. Dla rodziców apka jest bezpłatna.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy chcą zakazać smartfonów w szkołach. I nie tylko oni

Po przejęciu Baby Managera oferta polskiej firmy będzie jeszcze szersza. – Już od pewnego czasu planowaliśmy poszerzenie naszego produktu i zaproponowanie rozwiązania dla kolejnej grupy wiekowej jaką są rodzice dzieci w wieku 0-2 lat. Badaliśmy i poznawaliśmy potrzeby rodziców starszych dzieci, ponieważ to do nich skierowana jest aplikacja LiveKid. Dzięki zrozumieniu co jest dla nich ważne, moglibyśmy przygotować podobne narzędzie dla rodziców młodszych pociech – komentuje Jakub Pawelski, twórca aplikacji LiveKid.

Firmy nie ujawniają wartości transakcji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Koniec „Simpsonów”? Obecny sezon może być ostatnim

Danny Elfman, kompozytor motywu przewodniego amerykańskiego animowanego serialu komediowego „Simpsonowie”, powiedział, że obecny sezon ...

Rusza wyścig kin o wyposzczonego widza. Jakie filmy zobaczymy

Po małych kinach podwoje otwierają trzej giganci. Jako pierwsze filmy zacznie znowu wyświetlać Multikino. ...

Innowacje 2020 roku, które zmienią nasze życie

Sztuczna inteligencja, roboty oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość rządzą dziś technologicznymi trendami. Pandemia mocno ...

Przegląd najnowszych smartfonów Sony

Chociaż udział Sony w rynku smartfonów nie jest kolosalny (ok. 3.8 proc.), to jednak ...

Bitcoin pogrąża technologicznych gigantów z Nasdaq

Tegoroczna bessa na rynku kryptowalut skutkuje zmniejszeniem popytu na karty graficzne produkowane przez Nvidię ...

Duży krok na drodze do kwantowego internetu

Fizycy ustanowili nowy rekord w przekazywaniu splątania kwantowego na odległość. Przetransportowali, za pomocą światłowodu, ...