Koronawirus zamknął Polaków w domach. Kuszą telewizje i telekomy

Shutterstock

Mamy wysyp ofert telewizyjnych dla nieoczekiwanie zatrzymanych w domach Polaków. Rozpoczął się od odkodowania kolejki Ekstraklasy. Mecze jednak wstrzymano i dostawcy muszą znaleźć inny magnes niż sport.

Z powodu koronawirusa pracujesz zdalnie albo wziąłeś wolne na opiekę nad dzieckiem? Chwilowo masz dość i chcesz zająć pociechy kreskówką? Część płatnych telewizji i telekomów ma na ten czas specjalne propozycje. Na razie do końca marca.

Bez Ekstraklasy

Dostawcy płatnej telewizji i sieci komórkowe oferują użytkownikom dodatkowe nieodpłatne usługi. To ich wsparcie kampanii prewencyjnej zachęcającej Polaków do pozostania w domu. Odwołanie rozgrywek Ekstraklasy utrudniło im zadanie.

Pierwszy z inicjatywą wyszedł właściciel Platformy Canal+, który 10 marca ogłosił, że następną kolejkę rozgrywek piłkarskich Ekstraklasy będą mogli obejrzeć w marcu wszyscy jego klienci, a nie tylko posiadacze abonamentu ze sportowymi programami Canal+. W ten sposób platforma chciała zaradzić zakazowi wstępu na trybuny, wprowadzonemu, aby zapobiegać szerzącej się epidemii.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd zamyka kina i teatry przez koronawirusa. Właściciele liczą straty

To tak zwane „otwarte okno” szybko pojawiło się także u innych operatorów płatnej telewizji, które mają w ofercie Canal+. Udostępnienie odkodowanych rozgrywek 27. kolejki zapowiedziały Cyfrowy Polsat i Orange Polska. Jak się okazało jednak w piątek, do końca marca rozgrywek nie zobaczy nikt, bo z przyczyn epidemiologicznych Ekstraklasa zawiesiła mecze. Piotr Kaniowski, rzecznik Platformy Canal+, informuje, że okno pozostanie otwarte, a na antenie okazywane będą dodatkowe materiały archiwalne i dokumenty.

Ostatecznie w „otwartym oknie” Grupy Cyfrowego Polsatu znajdą się do końca marca dodatkowe kanały w Ipli, kablówce i na satelicie. Jak podał w piątek gigant, wszyscy klienci sieci Plus i abonenci Cyfrowego Polsatu w pakiecie Ipla Plus, który posiadają, dostaną dodatkowe kanały: Disney Channel dla dzieci i FOX dla osób starszych. W tym samym pakiecie grupa proponuje seriale i programy Polsatu w wersji bez reklam. Internet zużywany na potrzeby oglądania Ipli jest bezpłatny dla klientów Plusa.

Z kolei abonenci kablówki i satelity Cyfrowego Polsatu mają różne otwarte okna w zależności od tego, jaki abonament posiadają. Dla przykładu użytkownikom pakietu Mini HD grupa odkoduje oprócz Disney Channel także Polsat Comedy Central Extra i FOX HD.

CZYTAJ TAKŻE: Smartfon największą ofiarą koronawirusa. Covid-19 bije w elektronikę

Orange Polska zaś podał, że odkoduje ponad 40 kanałów z Pakietu Komfortowego i będą mogli je oglądać wszyscy klienci kablowej Orange TV.

Telewizyjną ofertę na czas epidemii rozszerzył w piątek Play. Wszystkim posiadaczom usługi Play Now udostępniono do końca marca 40 kanałów w ramach pakietów Extra (np. z kanałami BBC) i Kids.

Internet też kusi

Orange na razie jako jedyny dołożył użytkownikom internetu. Prezes Jean-François Fallacher poinformował na Twitterze, że od 13 marca wszyscy klienci indywidualni mogą otrzymać dodatkowe, darmowe 10 GB na internet do wykorzystania do końca miesiąca. Aby je uzyskać, trzeba wysłać bezpłatny SMS.

Orange na razie jako jedyny dołożył użytkownikom internetu

Orange dołączył do grona operatorów, którzy mówili na naszych łamach, że ich sieci są gotowe na wzmożony ruch. – Nasze sieci światłowodowe i mobilna 4G LTE są przygotowane na przyjęcie tego wyzwania – przekonywał Fallacher.

Z podobnym oświadczeniem pospieszyła Grupa Cyfrowy Polsat. – Dzięki sprawnie działającej infrastrukturze naszej sieci i zastosowaniu w jej budowie nowoczesnych technologii jesteśmy przygotowani na większy ruch użytkowników – zapewniał Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i sieci Plus. Podano też, że Plus pracuje „dodatkowo nad zwiększeniem możliwości sieci i usług”. Nad czym konkretnie – nie wyjaśniono. Być może chodzi o usługi dla firm. Orange promuje oprogramowanie umożliwiające prowadzenie spotkań online, prezentacji, szkoleń i wideokonferencji oraz dzielenie się dokumentami. Usługa jest za darmo przez pierwsze trzy miesiące. Tego, nad czym pracuje, nie zdradza T-Mobile.

CZYTAJ TAKŻE: Wirus to okazja dla oszustów i szaleńców. Amulety i mikstury

Do gry o uwagę widzów wszedł Player.pl. Propozycja serwisu z grupy Discovery to miesięczny dostęp do pakietu Start platformy za 5 zł. Inny pomysł, aby wziąć udział w prewencyjnej akcji, mają portale. Onet i WP Pilot będą transmitować msze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klastery boru – niezwykłe cząsteczki w walce z nowotworami

W Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN im. Ludwika Hirszfelda we Wrocławiu trwają prace ...

10 lat więzienia za cyberatak w USA

34-letni mieszkaniec Massachusetts został skazany na 10 lat więzienia za zaatakowanie sieci komputerowej szpitala ...

USA szykują się na atak rosyjskich hakerów podczas wyborów

Amerykańska Agencja ds. Ochrony Infrastruktury i Cyberbezpieczeństwa (CISA) planuje wypuścić we wrześniu specjalne oprogramowanie, ...

Co Rosjanki kupują w sieci w czas pandemii? Niespodzianka

Rosjanie, podobni jak wiele innych nacji, przeszli na zakupy on-line. Co kupują w sieci? ...

Twitter chce wprowadzić znikające tweety

Popularny serwis społecznościowy myśli o ważnej dla użytkowników zmianie. Wiele osób zapewne żałowało i ...

Amazon zaprezentował drona. Będzie latał jak samolot

Amazon chce już za kilka miesięcy uruchomić usługę dostaw dronowych. Koncern z powodzeniem testuje ...