e-hazard: szara strefa w odwrocie

Bloomberg

Maleje udział szarej strefy na rynku gier hazardowych online w Polsce. Ministerstwo Finansów zrobiło wyliczenia, z których wynika, że w 2019 r. w porównaniu do 2016 r. udział ten spadł prawie czterokrotnie (z 79 do 18,5 proc.).

Resort wskazuje, że od 2018 r. udział szarej strefy na rynku online w Polsce kształtuje się nawet poniżej średniej państw UE. Rodzima branża do tych danych podchodzi jednak ostrożnie i twierdzi, że są zbyt optymistyczne.

CZYTAJ TAKŻE: E-kasyna podbijają sieć. Polacy wydają tu astronomiczne sumy

Postuluje jednocześnie zmianę przepisów, by mocniej ograniczyć działalność nielegalnych operatorów. Michał Bisiorek, wspólnik w kancelarii BCLA, zaznacza, że zmniejszenie udziału szarej strefy w rynku jest pozytywną wiadomością, ale jest to obszar bardzo trudny do jednoznacznego oszacowania. – Z tego powodu podchodzę do opublikowanych danych ostrożnie. Z pewnością podkreślają one największe wyzwania z jakimi mierzy się branża – tłumaczy.

Jak podkreśla, legalne działające na rynku firmy grają na innych zasadach niż te funkcjonujące w ramach szarej strefy, a obowiązujące przepisy utrudniają informowanie o tych stronach, na których można grać legalnie. – Dlatego, by wspierać walkę z nieuczciwymi operatorami, warto rozważyć zmianę przepisów, chociażby w zakresie możliwości promocji legalnie działających firm – przekonuje Bisiorek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OSE wyrównuje szanse polskich uczniów

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma za zadanie nie tylko dostarczyć do wszystkich polskich szkół szybki, ...

Polska spółka odzyskuje dostęp Facebooka. Koniec konfliktu

Spółka Brand24 podpisała porozumienie, na mocy którego odzyska dostęp do profili w serwisach Facebook ...

Duży krok na drodze do kwantowego internetu

Fizycy ustanowili nowy rekord w przekazywaniu splątania kwantowego na odległość. Przetransportowali, za pomocą światłowodu, ...

Miliard złotych na zrzutki online. Smartfony rządzą

Rynek tzw. finansowania społecznościowego szybko rośnie. Według prognoz większość takich transakcji w sieci rodacy ...

Podglądacze Instagrama. Aplikacja, która otwiera drzwi

Gigant mediów społecznościowych ustalił, że aplikacja Ghosty umożliwia jej twórcom przeglądanie profili użytkowników bez ...

Tysiące aplikacji na Androida kradnie dane użytkowników

Około 1300 aplikacji nielegalnie omija mechanizmy zabezpieczające, aby uzyskać dostęp do m.in. geolokalizacji, czy ...